PODosłonami.pl

Tulip Trade Event 2024 – już w połowie marca w Holandii

W tym roku, 13-15 marca odbędzie się 6. odsłona holenderskich dni otwartych pod nazwą Tulip Trade Event. W ciągu tych trzech dni 12 firm związanych z hodowlą odmian, reprodukcją cebul i handlem tym materiałem otworzą swe podwoje dla gości – profesjonalistów z kraju i zagranicy. Zwiedzający będą mogli zobaczyć kwitnące pędzone tulipany (i inne wiosenne rośliny cebulowe), porównać setki odmian, spotkać się z przedstawicielami przedsiębiorstw biorących udział w TTE, zasięgnąć porad u specjalistów.

Czytaj dalej...
Tulipan_Timeless_fot. A-Cecot

Po okresie przestoju  

Organizatorzy dni otwartych Tulip Trade Event 2024 mają nadzieję, że – po dwóch latach z ograniczeniami uwarunkowanymi pandemią COVID-19 (w 2020 i 2021 r. odwołano TTE) oraz po skromnej edycji wydarzenia w 2022 r. (na którą z kolei negatywny wpływ miał początek pełnoskalowej wojny w Ukrainie) – tegoroczna odsłona TTE ponownie przyciągnie wielu zwiedzających.

Tulip Trade Event 2024 – 12 firm

Goście będą mogli zapoznać się z ofertą 12 holenderskich firm – z prowincji Holandia Północna (m.in. rejon miejscowości Alkmaar i Enkhuizen) oraz Holandia Południowa (okolice Lisse). Będą to: P. Aker, Amsonia, Boots Flowerbulbs, Borst Bloembollen, BOT Flowerbulbs, Haakman Flowerbulbs, Holland Bulb Market, P. Nelis & Zoon’s, Nord Lommerse, C. Steenvoorden, VWS Flowerbulbs oraz Jan de Wit en Zonen.

Setki odmian tulipanów, uprawa

Uczestnicy ci zapraszają zainteresowanych do obejrzenia oferowanych odmian w fazie kwitnienia, omówienia trendów i kierunków rozwoju sektora oraz wymiany poglądów na temat uprawy i rynku tulipanów. Organizatorzy podkreślają, że od 2019 roku, kiedy Tulip Trade Event odbył się po raz ostatni w pełnym wymiarze, wiele się w tulipanowej branży wydarzyło i zmieniło, zwłaszcza w dziedzinie mechanizacji (robotyzacji) oraz ochrony środowiska. Ważnym tematem, którego nie zabraknie podczas TTE 2024, jest np. rosnące znaczenie hydroponicznej uprawy tulipanów i związanej z nią technologii. Specjaliści z firm biorących udział w wydarzeniu będą mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pędzenia tulipanów w wodzie (pożywce).Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji TTE, również teraz te dni otwarte będą miejscem promocji nowości (obok innych odmian, które znajdują się w ofercie hodowców lub eksporterów cebul). Organizatorzy podkreślają jednak, że Tulip Trade Event kładzie nacisk przede wszystkim na handel (cebulami). Uczestnicy prezentują głównie osiągalny asortyment – odmiany, w których przypadku dostępne jest co najmniej 20 000 cebul.

Źródło: Tulip Trade Event

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skierniewice - rekrutacja
HortiNet_wyszukiwarka
ZTZ barter
HortiAdNetHortiAdNet