Tulipan Ready wyróżniony nagrodą Interpolis Tulip Prize 2021

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Tulipan Ready ® wyróżniony nagrodą Interpolis Tulip Prize 2021

Tulipan ‘Ready’ to odmiana, którą w zeszłym tygodniu wyróżniono w Holandii branżową nagrodą pod nazwą Interpolis Tulip Prize. Ta żółto-czerwona kreacja jest plonem działalności spółki Remarkable Tulips, która skupia 17 firm i dla której prace hodowlane prowadzi Hobaho by Dümmen Orange. Nagroda została przyznana podczas wirtualnej w tym roku wystawy Zwaagdijk Trade Exhibition.

Tulipan ‘Ready’ - odmiana z grupy Triumph, wyhodowana pod marką Remarkable Tulips w firmie Hobaho by Dümmen Orange, fot. Dümmen Orange

Tulipan ‘Ready’ - odmiana z grupy Triumph, wyhodowana pod marką Remarkable Tulips w firmie Hobaho by Dümmen Orange, fot. Dümmen Orange

Tulipan Ready – zalety

Według jury odmiana ‘Ready’, która należy do grupy Triumph, wyróżnia się mocną budową kwiatu i pędu. Ponadto ma wzniesione liście (jest to cecha korzystna dla producentów i sprzedawców ciętych kwiatów tulipanów), a czerwono-żółta barwa jest widoczna już w fazie pąka, co jest cenione  na etapie handlu.

Kreacja ta została otrzymana w wyniku krzyżowania odmian ‘Verandi’ i ‘Rambo’.

Remarkable Tulips

To istniejąca od 1996 roku marka, pod którą prowadzona jest celowa hodowla tulipanów. Działalność ta jest z kolei efektem współpracy 17 holenderskich podmiotów, wśród których dominują dystrybutorzy i producenci cebul. Utworzyli spółkę joint-venture i współfinansują tę hodowlę, a także promocję i marketing.

Efektem przedsięwzięcia jest do tej pory oferta 37 odmian tulipana do uprawy na kwiat cięty, wśród których dotychczas najpopularniejsze to: ‘Denmark’ i ‘Milkshake’ z grupy Triumph. Jeśli chodzi o inne grupy, wyróżniają się ‘Crossfire’ i ‘Mondiano’ (Pełne wczesne). Z nowszych odmian „Remarkable” należących do grupy Triumph, oprócz odm. ‘Ready’, na rynku zwracają uwagę m.in.: ‘Energy4All’, ‘Choice’, ‘Pole Star’, ‘Yellow Master’, ‘Spirit’, ‚Triple A’, ‘Angels Share’. Można je było oglądać m.in. podczas ostatnich edycji (w 2018 i 2019 r.) tulipanowych dni otwartych Tulip Trade Event, które w ubiegłym i bieżącym roku zostały odwołane z powodu pandemii.

Hodowlę na rzecz Remarkable Tulips BV prowadzi od początku firma Hobaho z Lisse, która w 2016 roku została przejęta przez koncern Dümmen Orange. Floris Slob, jeden z przedstawicieli Hobaho by Dümmen Orange, komentując wyróżnienie  odmiany ‘Ready’ nagrodą Interpolis Tulip Prize 2021 podkreślił, że proces hodowli odmian tulipanów jest żmudny – na jej rynkowe efekty trzeba długo czekać – i dodał, że w wyniku prac nad serią „Remarkable” powstało szereg innych równie wartościowych kreacji.

Źródło: Dümmen Orange

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet