Tunele wielonawowe Multimed są bardzo dobrze przystosowane do uprawy pomidorów

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Uprawa pomidorów w tunelach wielonawowych

Ze względu na swoje wysokie wymagania cieplne pomidory są jednymi z najpopularniejszych upraw pod osłonami. W rzeczywistości rośliny te wymagają wysokiej temperatury i dużej ilości światła słonecznego. Z tych względów najlepszym rozwiązaniem jest uprawa takich gatunków w szklarniach lub tunelach wielonawowych.

Dlaczego pomidory powinny być uprawiane pod osłonami?

Uprawa pomidorów pod osłonami niesie za sobą wiele kilka korzyści, mianowicie:

  • Lepsze zabezpieczenie roślin przed czynnikami atmosferycznymi.
  • Wyższa produkcja,
  • Lepsze zarządzanie zasobami.

Charakterystyka tuneli do uprawy pomidorów

Tunel do uprawy pomidorów musi spełniać kilka podstawowych wymagań. Przede wszystkim konieczne jest zapewnienie dobrych warunków świetlnych wewnątrz. W tym celu zaleca się pokrywać obiekty foliami transparentnymi, aby wykorzystać naturalne światło i by wewnątrz było możliwie jasno.

Tunel powinien mieć także odpowiednią wysokość, dostosowaną do potencjału wzrostu roślin, które  chcemy uprawiać i do cykli uprawy. Bardzo duże znaczenie ma poziom wilgotności w tunelu. Dlatego trzeba zapewnić odpowiedni system wentylacji.

Kolejną sprawą jest zapewnienie odpowiednich podpór dla roślin, by umożliwić ich rozrastanie się i większą produktywność, a także by ułatwić wykonywanie prac ogrodniczych w tunelu.

Przykład z Werony (Włochy)

W gospodarstwie Faccio Stefano w prowincji Werona wykorzystano korzyści, jakie  daje uprawa pod osłonami i ostatnio wybudowano wielonawowy tunel Multimed. Charakterystyka tej konstrukcji odpowiada technicznym wymaganiom niezbędnym w uprawie pomidorów. W rzeczywistości materiały, jakich użyto do budowy obiektu Stefano Faccio zapewniają bardzo dobry dostęp światła do wnętrza całego obiektu. Co więcej, model Multimed jest dobry do uprawy roślin o średnim do dużego potencjału wzrostu i produkowanych w różnych cyklach.

Dane techniczne tuneli wielonawowych

Obiekty skłądają się z 5 naw o długości 97,5 m. Folia na górze jest przymocowana za pomocą profilu aluminiowego. Na bokach znajdują się 4 wietrzniki otwierane za pomocą silników, z narożnikami wyłożonymi poliwęglanem. Wietrzenie w szczytach odbywa się w oryginalny sposób poprzez pochylenie półksiężycowatych wietrzników, których pracą również steruje silnik. System ten pozwala na prawidłowe przewietrzanie obiektu.

Więcej informacji o tunelach wielonawowych Multimed

Tunele Multimed są wspaniałym produktem przeznaczonym dla tych, którzy potrzebują obiektów wielonawowych o najlepszej relacji jakości do ceny. Kliknij TUTAJ, by uzyskać więcej informacji.

KONTAKT:

tel: + 48 512217904

email: ireksypula@gmail.com

www.europrogress.it/en/

 

 

1 komentarz do “Uprawa pomidorów w tunelach wielonawowych

  1. Warzywa
    / Odpowiedź

    Na pewno tunele wielonawowe mają dużo zalet, przede wszystkim łatwiej je ogrzać, bo nie ma bocznych ścian. Wadą może być duży koszt, trudność montażu i ewentualnych napraw porwanej folii. Ale na pewno wielu ogrodników się na nie zdecyduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet