Warsztaty Techniki Jagodowej Berry Tech 2024 - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

Warsztaty Techniki Jagodowej Berry Tech 2024

Berry Tech 2024 to najważniejsze wydarzenie roku adresowane do profesjonalnych plantatorów truskawek i malin. Tradycyjnie już odbędzie się w ostatnią niedzielę lipca. To niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami w uprawie roślin jagodowych, a także wymienić się doświadczeniami z ekspertami i innymi plantatorami.

Czytaj dalej...

Berry Tech to projekt badawczo-wdrożeniowy prowadzony przez Doradcę Jagodowego w Stacji Badawczo-Rozwojowej firmy Boryna. Celem tego przedsięwzięcia jest optymalizacja gruntowej i bezglebowej technologii uprawy truskawki, maliny, jeżyny i borówki wysokiej.

Część doświadczalno-analityczna, realizowana przez zespół Doradcy Jagodowego, jest poszukiwaniem rozwiązań dla głównych problemów agrotechnicznych, z jakimi boryka się obecnie branża jagodowa.

Część wdrożeniowa, realizowana w Stacji Badawczo-Rozwojowej Boryna oraz na wybranych plantacjach jagodowych, jest swoistym „poligonem” sprawdzającym w praktyce produkcyjnej skuteczność rozwiązań opracowanych w oparciu o ścisłe badania wegetacyjne.

Czym są Warsztaty Techniki Jagodowej Berry Tech 2024?

Berry Tech to jednodniowe wydarzenie (niedziela, 28 lipca 2024 r.), które przybliży najnowsze trendy i technologie w uprawie truskawek i malin (i innych jagodowych). Uczestnicy wezmą udział w wykładach, zwiedzą nowoczesne tunele foliowe i dowiedzą się, jakie rozwiązania oferują czołowi dostawcy technologii jagodowej.

Część PIERWSZA

Etap I – Sesja wykładowa, Dworek Marzenie, Przyborowice Górne 5

Część DRUGA

Etap II – Warsztaty technologiczne,  Stacja Badawczo-Rozwojowa firmy Boryna,  Stare Olszyny 9.

Szczegółowy program wydarzenia już wkrótce na stronie: Informacje o Berry Tech 2024.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Berry Tech 2024 – dlaczego warto?

Berry Tech 2024 skupia się na prezentowaniu najnowszych technologii i praktycznej wiedzy w uprawie roślin jagodowych. Wydarzenie ma na celu dostarczenie rzetelnej, sprawdzonej wiedzy oraz praktycznych wskazówek, które pomogą podnieść wydajność i dochodowość plantacji.

Ponadto Berry Tech 2024 to odpowiedź na problemy tego sezonu, który jest oceniany jako jeden z najtrudniejszych w historii ze względu na nieprzewidywalną pogodę oraz silną presję ze strony agrofagów.

Rokroczny wzrost problemów agrotechnicznych, wynikający z kumulacji niekorzystnych czynników pogodowych oraz wzrostu presji chorób i szkodników, powoduje spadek wydajności plonotwórczej upraw jagodowych. Znalezienie odpowiednich i skutecznych rozwiązań technologicznych wymaga przeprowadzenia ścisłych doświadczeń wegetacyjnych oraz weryfikacji tych rozwiązań w praktyce. Projekt Berry Tech 2024 jest swoistym podsumowaniem tegorocznych innowacji sprawdzających się jako rozwiązanie najważniejszych problemów agrotechnicznych – mówi dr hab. Zbigniew Jarosz, prof. UL w Lublinie (Doradca Jagodowy).

Żródło: Informacja prasowa Berry Tech 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skierniewice - rekrutacja
HortiNet_wyszukiwarka
ZTZ barter
HortiAdNetHortiAdNet