Wizyta w tureckiej  stacji hodowlanej  Yuksel   

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Wizyta w tureckiej stacji hodowlanej Yuksel

Produkcja ogrodnicza w tureckiej miejscowości Antalya prowadzona jest w tunelach foliowych i w niskich szklarniach na dużej powierzchni. W tej miejscowości zlokalizowana jest stacja hodowlana firmy Yuksel. Wraz z grupą polskich ogrodników pod koniec maja miałam okazję odwiedzić tę stację.

152-466 - pod tym numerem pokazano wielkoowocową odmianę pomidora malinowego

152-466 - pod tym numerem pokazano wielkoowocową odmianę pomidora malinowego

W dniu wizyty w stacji testowano 40 odmian pomidora. Ich zróżnicowanie było bardzo duże – pokazano odmiany koktajlowe o owocach o czerwonym lub malinoworóżowym zabarwieniu skórki, a także pomidory o owocach w kształcie śliwki, różnej wielkości. Znaczną grupę stanowiły odmiany o dużych owocach mięsistych, wybarwiających się na kolor czerwony lub malinowy oraz pomidory o owocach w kształcie sakiewki. Imponującą trwałością owoców i ładnym kształtem gron wyróżniały się pomidory polecane do zbioru w całych gronach, zaprezentowano także odmianę całogronową o malinowej barwie skórki. Bardzo wysoka temperatura panująca latem w Turcji utrudnia uprawę pomidorów. Dlatego testowane odmiany prowadzone były w skróconym cyklu – na 6 do 8 gron (podobnie uprawiane są pomidory w tureckich tunelach produkcyjnych).


Duże zróżnicowanie typów obserwowaliśmy także wśród odmian ogórka. W grupie odmiany o gładkich owocach zróżnicowanie dotyczyło długości owoców – od 6 cm do 40 cm. Także odmiany o owocach pokrytych brodawkami, niektóre znane już na naszym rynku, różniły się długością owoców.

Film przedstawiający odmianę ogórka Dymik F1:

Podczas wizyty mogliśmy się przekonać o dużej różnorodności odmian hodowanych w firmie Yuksel. Poza interesującymi nas pomidorami i ogórkami firma posiada także bogatą kolekcję odmian papryki, oberżyny, arbuzów oraz melonów.

Więcej informacji na temat odmian udziela przedstawiciel firmy Yuksel, Roberta Sekrecki: 793 234 793, rsekrecki@yukselseed.com)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet