Zatwierdzono budżet UE na lata 2014-2020 - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Zatwierdzono budżet UE na lata 2014-2020

Według budżetu Unii Europejskiej na lata 2014–2020, przyjętego 19 listopada br., Polska ma otrzymać najwięcej pieniędzy spośród wszystkich członków Wspólnoty Europejskiej. W ciągu najbliższych siedmiu lat będzie to około 115 mld euro, a nasze składki w tym okresie wyniosą około 30 mld euro.

80 mld euro z ogółu środków przeznaczonych dla Polski ma zostać wydanych na unijną politykę spójności, której celem jest wsparcie słabiej rozwiniętych państw Wspólnoty w nadrabianiu zapóźnień. Pozostała część środków będzie wykorzystana na programy Wspólnej Polityki Rolnej, a ich rozdzieleniem, podobnie jak w latach poprzednich, zajmie się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dodatkowo, zmiany wprowadzone w zasadach gospodarowania środkami w latach 2014-2020, pozwolą na przeniesienie niewykorzystanych w danym roku funduszy na kolejny, dwunastomiesięczny okres rozliczeniowy – do tej pory niewykorzystane pieniądze były corocznie zwracane do budżetu.

Technologia „Zero pozostałości” – ochrona przed chorobami

Zwalczanie chorób w technologii „Zero pozostałości” oparte jest przede wszystkim o produkty biologiczne. Zabiegi należy wykonywać prewencyjnie, przed wystąpieniem chorób. Dzięki temu rośliny będą odporniejsze na atak patogenów. W trakcie warsztatów Berry Tech 2021 w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet