PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Razem dla Papryki

W Urzędzie Gminy w Potworowie 17 lipca odbyło się pierwsze spotkanie grupy roboczej „Razem dla Papryki”, powołanej z inicjatywy wójta gminy, Marka Klimka. W spotkaniu uczestniczyli wójtowie gmin Przytyk, Klwów, Rusinów, Radzanów, Stara Błotnica, Odrzywół, burmistrz Wyśmierzyc oraz przedstawiciele Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej – Mirosław Łuska (prezes zarządu) i Paweł Myziak (wiceprezes).

Jak informował Marek Klimek Zrzeszenie Producentów Papryki RP pozyskało środki finansowe z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Obecni na spotkaniu wójtowie wspólnie wystąpili z inicjatywą wsparcia finansowego planowanych przez ZPP RP działań promocyjnych, które mogą przyczynić się do rozwoju gospodarstw zajmujących się uprawą warzyw w tunelach. Uczestnicy spotkania ustalili plany dotyczące promocji papryki i regionu.

Kolejną dobrą informacją jest zapowiadana współpraca ZPP RP z firmą Unilever, właścicielem marki przypraw Knorr.

Na kolejne spotkania grupy roboczej „Razem dla Papryki” zaproszeni zostali wójtowie gmin paprykowego regionu oraz przedstawiciele władz powiatów Przysucha, Białobrzegi i Radom.

Holandia utrzymuje swoją mocną pozycję eksportera roślin ozdobnych

Rośnie holenderski eksport roślin ozdobnych

W 2019 roku holenderski eksport roślin ozdobnych osiągnął rekordową wartość 6,2 mld euro. Ponad 3,8 mld € z tej kwoty wygenerowała zagraniczna sprzedaż kwiatów ciętych (przyrost o 3,6% w porównaniu z 2018 r.), a przeszło [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Agritech 2020 baner 10
HortiAdNet