PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

ReduFuse – zwycięzca w kategorii „Technologia” w konursie Horti Fair Innovation Award

Wczoraj, podczas pierwszego dnia Targów Horti Fair w Amsterdamie ogłoszono rozstrzygnięcie organizowanego co roku konkursu Horti Fair Innovation Award. W kategorii „Technologia” międzynarodowe jury za najlepszy produkt spośród nowości zgłoszonych przez wystawców uznało powłokę ReduFuse z firmy Mardenkro.

Powłoka ReduFuse z firmy Mardenkro rozprasza promienie słoneczne padające na szkło, nie obniżając ilości światła przenikającego przez nie. Dzięki temu do wnętrza szklarni dostaje się światło rozproszone, a rośliny są równomiernie doświetlone – ponieważ światło pada na nie z różnych kierunków, jednocześnie nie są narażone na stresowe działanie zbyt intensywnego promieniowania. Dotychczasowe doświadczenia naukowe i obserwacje w warunkach uprawowych wskazują, że rozproszenie światła pozwala na uzyskanie wyższego plonu, lepszej jakości.
ReduFuse to kolejne rozwiązanie umożliwiające rozproszenie promieniowania słonecznego przenikającego do szklarni. W poprzednich latach prezentowano szkło o właściwościach rozpraszających promieniowanie. ReduFuse pozwala jednak uzyskać taki sam efekt w istniejących szklarniach, bez konieczności wymieniania szkła dachowego, jest więc rozwiązaniem tańszym i bardziej przystępnym.
Powłokę ReduFuse zmywa się z dachu preparatem teh samej firmy – ReduClean (podobnie jak inną, znaną już na naszym rynku powłokę z tej firmy – ReduHeat).
Poniżej kilka zdjęć z ekspozycji firmy Mardenkro. Więcej informacji o tym i innych rozwiązaniach prezentowanych na targach Horti Fair w Amsterdamie zaprezentuję wktórce – po powrocie do kraju. Wstępne informacje o konkursowych nowościach znajdą Państwo również w relacji z prezentacji Horti Fair Innovation Preview .  

Więcej niż ochrona przed gąsienicami – tylko z firmą Agrosimex!

Delfin WG to dostępny w ofercie firmy Agrosimex biologiczny środek owadobójczy do selektywnego zwalczania szkodników z rzędu Lepidoptera (motyli). Podczas TSW 2020 produkt został uhonorowany nagrodą im. prof. Szczepana A. Pieniążka – prestiżowe wyróżnienie przyznawane [...]

ZtZ 2020
HortiAdNet