PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

ROSAMUNDA – niezwykły pomidor, który podbija serca nie tylko ogrodników

Podczas XII konferencji Fresh Market wyłoniono zwycięzcę konkursu spośród zgłoszonych, innowacyjnych produktów i usług w branży owocowo-warzywnej.
Statuetkę i tytuł „PRODUKT ROKU 2019” zdobył pomidor malinowy klasy PREMIUM – ROSAMUNDA.

Rosamunda zdobywa statuetkę i tytuł Produktu Roku 2019

Rosamunda zdobywa statuetkę i tytuł Produktu Roku 2019

Corocznie, podczas konferencji Fresh Market, która jest największym w Polsce spotkaniem hurtowych dostawców i kupców owoców, warzyw i kwiatów, przyznawana jest nagroda Fresh Market Award dla najlepszego produktu roku. Spośród nominowanych produktów wyboru dokonują przedstawiciele producentów, dystrybutorów i sieci handlowych obecni na konferencji.
Równolegle z tą nagrodą przyznawana jest nagroda użytkowników portalu Fresh-Market.pl. Rosamunda zdobyła główną nagrodę, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Dlaczego Rosamunda?

Rosamunda F1 z włoskiej hodowli ISI Sementi wśród malinowych pomidorów na rynku wyróżnia się kształtem owocu i smakiem, jaki znamy sprzed lat. To pomidor malinowy typu premium. Owoce w kształcie bawolego serca, z intensywnym połyskiem oraz głębokim żebrowaniem doskonale prezentują się w opakowaniach towarowych na wyściółce z siana lub w ekologicznych opakowaniach jednostkowych. Taki sposób prezentacji przyciąga uwagę konsumenta i nawiązuje do tradycyjnego smaku pomidora malinowego z „babcinego ogródka”.

Rosamunda okiem specjalisty

Rosamunda F1 przeznaczona jest do uprawy przedłużonej w szklarniach i tunelach foliowych od początku lutego. Roślina charakteryzuje się ciągłym wzrostem i otwartym pokrojem – w uprawie przedłużonej zalecane jest szczepienie. Bardzo dobrze sprawdzi się na podkładce Superpro F1. Owoce o masie 160-250 g odznaczają się pięknym malinowym kolorem, oryginalnym kształtem, ale przede wszystkim niepowtarzalnym smakiem. Odmiana tworzy rozbudowane grona, zaleca się ich regulację i usuwanie kwiatów staśmionych, co efektywnie wpływa na wyrównanie owoców. Odmiana bardzo dobrze sprawdza się w towarowej uprawie w obiektach szklarniowych.

Rosamunda po prostu się opłaca

W ostatnich latach można obserwować powolne wyrównywanie się cen pomidora malinowego i tradycyjnego czerwonego. Sposobem na zwiększenie opłacalności produkcji pomidorów malinowych może być oferowanie ich jako produktu premium. Firma Hazera ma w ofercie kilka propozycji takich odmian. Wśród produktów „innych niż wszystkie” wyróżnia się właśnie Rosamunda F1 o niepowtarzalnym kolorze, oryginalnym kształcie i wyjątkowym smaku. Producenci, którzy zdecydowali się na uprawę Rosamundy nie żałują. Ta „malinówka” świetnie prezentuje się w skrzynkach i wabi barwą, kształtem i obietnicą apetycznej przekąski. Jest alternatywą dla tych, którzy chcą się wyróżnić na rynku i zaproponować coś wyjątkowego.

Postaw na PRODUKT ROKU 2019!

Wybierając niezwykły pomidor malinowy ROSAMUNDA otrzymasz etykiety do znakowania owoców i opakowań, informujące o przyznanej nagrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Właścicielka plantacji OVOC Aleksandra Pietruszka z córką Amelią

Truskawki w tunelach od maja do listopada

W gospodarstwie OVOC Farma Owocowa w miejscowości Studzieniec pod Chodzieżą (woj. wielkopolskie) sezon zbiorów truskawek pod osłonami trwa od maja do listopada. Poniżej o tym, w jakich technologiach i jakie odmiany truskawek uprawiają w tunelach [...]

BANER 28
HortiAdNet