PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Salon du Végétal – tym razem we wrześniu

Już niebawem, w drugim tygodniu września – w dniach 10-12.09.2019 r. – odbędą się w Nantes we Francji międzynarodowe targi Salon du Végétal, które są najważniejszą profesjonalną imprezą wystawienniczą w branży roślin ozdobnych w tym kraju. Będzie to już 34. edycja tych targów, które po raz pierwszy są organizowane we wrześniu, a po raz trzeci w obecnej lokalizacji.

Międzynarodowe targi roślin ozdobnych Salon du Végétal po raz pierwszy odbędą się we wrześniu (tu migawka z ubiegłorocznej, czerwcowej ich edycji

Międzynarodowe targi roślin ozdobnych Salon du Végétal po raz pierwszy odbędą się we wrześniu (tu migawka z ubiegłorocznej, czerwcowej ich edycji), fot. Salon du Vegetal

Salon du Végétal od trzech lat w Nantes

W otoczonych zielenią pawilonach centrum Parc des Expositions de la Beaujoire w Nantes organizatorzy targów Salon du Végétal  zapowiadają obecność ok. 600 wystawców z 17 państw oraz ponad 10 000 zwiedzających. Ekspozycja, która wypełni 4 hale obiektu, ma dotyczyć różnych działów branży roślin ozdobnych: produkcji, ogrodów i terenów zieleni, kwiaciarń i punktów detalicznej sprzedaży roślin.  Nowością, jeśli chodzi o prezentacje, będzie „Teren handlu”, który zaplanowano jako arenę inspiracji i nowych pomysłów na zwiększenie obrotów w sklepach stacjonarnych w dobie internetu oraz wielokanałowej sprzedaży.

Targi Salon du Végétal zostały przeniesione w 2017 roku do Nantes z Angers, gdzie gościły poprzednio, w lutym. OrganizatorzyBureau Horticole Régional des Pays de la Loire (instytucja zajmująca się promocją produkcji roślin ozdobnych w rejonie Loary) – zmienili zarazem termin imprezy: początkowo na czerwiec (dwie edycje), a od bieżącego roku na wrzesień, pomimo iż w tym miesiącu odbywa się kilka innych międzynarodowych targów o podobnej tematyce.

Konkurs nowości Innovert®

Jak zwykle na targach Salon du Végétal, przewidywany jest konkurs premier Innovert®, do którego wystawcy zgłaszają produkty w kilku kategoriach: „Nowe rośliny”, „Innowacyjne koncepcje sprzedaży roślin”, „Produkcja/technika”. Wyniki konkursu wskazują tendencje panujące w branży roślin ozdobnych, zwracają uwagę na ciekawe odmiany obecne nie tylko na francuskim, ale – międzynarodowym rynku.

fot. Salon du Vegetal

fot. Salon du Vegetal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet