„Salon” roślin ozdobnych w Angers - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

„Salon” roślin ozdobnych w Angers

Ponad 550 wystawców z co najmniej 12 krajów zjawi się na 29. targach Salon du Végétal, które odbędą się 18-20 lutego 2014 roku w Angers we Francji – w sercu jej znanego regionu produkcji ogrodniczej Maine i Loara.

Podczas konferencji prasowej, którą na 2 miesiące przed tą imprezą zorganizowało w Paryżu Bureau Horticole Régional (instytucja ta zajmuje się promocją produkcji roślin ozdobnych w rejonie Loary), reprezentujący BHR dyrektor targów Salon du Végétal Serge Tsvétoukhine powiedział, że wystawcy zarezerwowali już 90% ich powierzchni ekspozycyjnej, wynoszącej 30 000 m². Podkreślił, że Salon du Végétal to jedne z najdłużej organizowanych francuskich targów ogrodniczych.

W 2014 r. spodziewane jest 15 000 zwiedzających z 37 krajów, którzy w zmodernizowanych, jasnych i powiększonych o 3000 m², pawilonach Parc des Expositions w Angers znajdą ciekawie wyeksponowane innowacyjne produkty, jak podkreślił Tsvétoukhine. Nowością edycji 2014 ma być też „Pôle Distribution” – pawilon, w którym zagoszczą przedstawiciele handlu detalicznego z całej Francji. Ich obecność ma zaświadczyć, że rynek wciąż pozostaje dynamiczny, pomimo powszechnych ekonomicznych trudności.

Jak wynika z badań, dla 85% zwiedzających ważne są nowe trendy i produkty, toteż targi Salon du Végétal kontynuują – jako obowiązkową – prezentację i konkurs nowości „Innovert”. Zgłoszono do niego 70 produktów w 3 kategoriach: rośliny, koncepcje sprzedaży roślin, produkty nieroślinne. W dniu 19 grudnia specjalne jury ujawni produkty nagrodzone złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami w konkursie „Innovert”. Zostaną one podczas lutowych targów wyeksponowane w sposób szczególny – w pawilonie Ardésia kompleksu Parc des Expositions.
Espace Inspiration (w pawilonie Ardésia 2) ponownie posłuży za platformę działania dla młodych – studentów designe’u z Lycée Jean Monnet des Herbiers, którzy zademonstrują, jak połączyć rośliny ozdobne ze współczesnym designe’em. W 2014 roku osią tych pokazów mają być niebanalne sposoby prezentacji roślin nawiązujące do miejsca ich pochodzenia.

Program targów Salon du Végétal 2014 obejmie też seminaria i warsztaty poświęcone sprzedaży. Obiecujące wydają się na przykład 20-minutowe prezentacje na temat roślin ozdobnych kolejnej generacji, zachowań konsumentów czy też sektora detalicznego.
Wyspa pod nazwą Bouquets d’Aujourd’hui w pawilonie Amphitéa będzie z kolei miejscem pokazów florystycznych i zawodów bukieciarskich, pod przewodnictwem Jean-Louisa Anxoine. Jako pretekst do pokazów posłużą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014 w Brazylii, a – w efekcie – lejtmotywem dla p. Anxoine i jego „drużyny” będzie bossa nova (wraz z nią tropikalne kwiaty oraz narodowe kolory tego kraju – żółty i zielony).

Ciekawostką dotyczącą organizatorów targów w Angers jest fakt, iż nowy prezes BHR – Frédéric Bourgeolet, ogrodnik z Château-Gontier (leżącym w departamencie Mayenne) i właściciel centrum ogrodniczego Baobab – to pierwszy szef tej instytucji, który wywodzi się spoza departamentu Maine i Loara.

Tłumaczenie:  AM

Torf i problemy związane z jego wykorzystywaniem w ogrodnictwie będą osią tematyczną wydarzenia, fot. FCI

Webinarium – torf w ogrodnictwie, podłoża uprawowe przyjazne środowisku

Już jutro, 18 maja odbędzie się bezpłatne webinarium pt. „Sustainable Growing Media”. Organizatorem tego wydarzenia jest magazyn FloraCulture International (FCI) wydawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (AIPH). Webinarium będzie okazją do dyskusji na temat bieżącej tendencji [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Top Plants
Syngenta bratki
HortiWizja_najnowszy odcinek 36
HortiAdNet