PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Sprzedaż Arysty

Platforma Specialty Products Corporation 20 lipca ogłosiła zgodę na sprzedaż należącej do niej firmy Arysta LifeScience koncernowi UPL Corporation Ltd. Transakcja przyczyni się do powstania nowego koncernu agrochemicznego, piątego co do wielkości na świecie. Oczekuje się, że zostanie ona sfinalizowana pod koniec 2018 r. lub na początku 2019 r.

W Platformie Specialty Products Corporation Arysta rozwinęła się poprzez serię uzupełniających się przejęć. Podwoiła potencjał w zakresie wartości sprzedaży swoich projektów badawczo-rozwojowych, skoncentrowała działalność na specjalistycznych segmentach rynku o wysokiej wartości oraz rozbudowała zespół. UPL to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie firm na rynku środków ochrony roślin. Ta założona w 1969 roku firma w ciągu ostatnich kilkunastu lat przekształciła się z jednostki lokalnej w odnoszącą sukcesy międzynarodową organizację oferującą szerokie portfolio markowych produktów. Dzięki połączeniu UPL, mającej doświadczenie w zakresie produkcji składników aktywnych, z Arystą – innowacyjnym partnerem badawczym i technologicznym – nowa firma będzie mogła zapewnić światowemu rolnictwu kompletne, konkurencyjne i zróżnicowane rozwiązania.

Jak stwierdził Jai Shroff, dyrektor generalny UPL, Arysta ma niezrównane doświadczenie w opracowywaniu wyspecjalizowanych rozwiązań lokalnych i uzupełnia naszą zróżnicowaną ofertę w zakresie ochrony upraw. Diego Lopez Casanello, dyrektor generalny Arysty, podkreślił, że skala i możliwości nowej firmy będą generować istotną wartość dla producentów, dystrybutorów i partnerów innowacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
HortiAdNet