PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Targi GreenTech w Amsterdamie przesunięte na jesień

Targi GreenTech miały odbyć się w podobnym terminie, jak poprzednia ich edycja – planowano je od 8 do 10 czerwca 2020 r. W związku z rozprzestrzenianiem się w Europie choroby COVID-19 powodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 organizator RAI Amsterdam, zdecydował się na przesunięcie tej imprezy na jesień – obecnie jest zapowiadana na 20-22 października.

Zmiana terminu wynika z oczekiwań zarówno wystawców, jak i gości targów. W związku z pandemią koronawirusa wiele krajów wprowadziło ograniczenia dotyczące podróży oraz środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się choroby. W takiej sytuacji, aby utrzymać międzynarodowy charakter i wysoki poziom targów zdecydowano o zmianie ich terminu.

Międzynarodowy charakter targów GreenTech

GreenTech w Amsterdamie należy do najważniejszych wystaw ogrodniczych na świecie. Około 50% wystawców pochodzi spoza Holandii, najwięcej wśród nich było przedsiębiorstw z Chin, Francji i USA. Związana z zagrożeniem sytuacja panująca obecnie w tych krajach utrudniła by im uczestniczenie w targach. Goście targowi w roku 2019 przyjechali ze 114 krajów.

Mariska Dreschler, dyrektor ds. ogrodnictwa GreenTech, stwierdziła:

– Ogrodnictwo ma zasadnicze dla zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego na świecie. Wydajna i zrównoważona produkcja jest koniecznością. Poprzez przesunięcie targów na 20-22 października 2020 r. oferujemy wystawcom najlepszy możliwy czas na zaprezentowanie ich rozwiązań oraz na nawiązanie kontaktów biznesowych. Szczególnie w tych czasach pełnych wyzwań potrzebujemy ich eksperckich ocen i porad na temat tego, jak światowe ogrodnictwo powinno zostać zoptymalizowane, by móc wyżywić ludność świata.

Targi GreenTech w Amsterdamie odbędą się od 20 do 22 października 2020. Wystawa jest miejscem spotkań profesjonalistów z całego świata. Więcej informacji na stronie GreenTech  oraz na profilach GreenTech Facebook, LinkedIn, Twitter, YouTube and Instagram.

W lipcu rozpoczynają się zbiory polskich borówek

Inauguracja borówkowego sezonu

1 lipca obchodzony jest Dzień Polskiej Borówki. To symboliczny początek borówkowego sezonu w naszym kraju. Borówki z polskich plantacji będą dostępne tylko przez 3 miesiące. Cieszmy się nimi i wartościami, na jakich plantatorzy tego owocu [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet