PODosłonami.pl

Cultilene8
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Targi Plantarium Digital Expo 2020

Mające kilkudziesięcioletnią tradycję międzynarodowe targi Plantarium, których głównym tematem są ozdobne rośliny trwałe, przede wszystkim byliny i krzewy liściaste, miały się w tym roku odbyć w dniach 26-28 sierpnia w Holandii. Zostały odwołane, w związku z ogłoszoną 21 kwietnia decyzją rządu niderlandzkiego o zakazie urządzania masowych imprez w kraju tulipanów do 1 września. Przygotowano jednak wydarzenie online pod nazwą Plantarium Digital Expo 2020, które zaplanowano na 2 i 3 września.

Jedną z gwiazd programu targów Plantarium Digital Expo 2020 będzie Michael Perry ("Mr. Plant Geek"), fot. Plantarium

Jedną z gwiazd programu targów Plantarium Digital Expo 2020 będzie Michael Perry ("Mr. Plant Geek"), fot. Plantarium

Hybrydowa formuła, Plantarium Greentours

Tegoroczne targi mają łączyć wystawców z odbiorcami przede wszystkim zdalnie i kreować inspiracje, promować nowości. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, trzeba się zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej Plantarium Digital Expo.

W targach wezmą udział następujące firmy: AllPlant, Bremmer Nurseries, Broere Irrigation, Garden Girls, Joh. Stolwijk & Zonen, Kolster, Nursery Lendert de Vos, Mabo Nurseries, MPS, Plantipp, Quality Green Plants, Rovero, TSD IT, Valkplant, Van Son en Koot, Van Vliet NewPlants and Van Zoest. Można się będzie z nimi kontaktować zdalnie w trakcie Plantarium Digital Expo 2020.

Przed rozpoczęciem tych cyfrowych targów (dostępnych dla „zwiedzających” tylko online), chętni mogą odwiedzić szkółki uczestników tego wydarzenia – do 1 września włącznie. Planowanie wizyt Plantarium Greentours – za pośrednictwem strony PDE.

Plantarium Digital Expo: dwudniowy program na żywo – w streamingu

Proponowany jest dwudniowy program (Greenspiration program), który obejmuje różne prelekcje i dyskusje. Będą one transmitowane na żywo z tymczasowego studia, które zagości w budynku Plantarium w Hazerswoudedorp k. Boskoop.

W obu dniach – zarówno 2, jak i 3 września – zrealizowane ma być po 6 punktów programu; przewiduje się możliwość zdalnego zadawania pytań  prelegentom, prowadzącym, dyskutantom.

Nowości roślinne i nagrody dla najlepszych

Jak zwykle podczas Plantarium, zostaną wyróżnione najwartościowsze nowości odmianowe zgłoszone do oceny, której tradycyjnie dokona KVBC (Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze z Boskoop). Jurorzy reprezentujący to ciało podejmą ostateczne decyzje 1 września, a wyniki ich głosowania – KVBC Summer Challenge – zostaną podane 2 września, podczas ceremonii transmitowanej na żywo.

Oto część zgłoszonych do oceny nowości, których w tym roku jest niewiele w porównaniu z dotychczasowymi edycjami Plantarium:

Allium hybrida ‘Lavender Bubbles’

Buddleja davidii ‘SMNBDL’ (ROCKETSTAR AMETHYST)

Calluna vulgaris ‘Fruehe Lisbeth’

Campsis tagliabuana ‘Mincamja3’ (GOLDEN TRUMPET)

Caryopteris incana ‘SMNCVH’ (SUNNY BLUE)

Clematis ‘Manju’

Cortaderia selloana ‘Day1’ (TINY PAMPA)

Delphinium hybrida ‘Breezin’ (DELGENIUS)

Echeveria pulvinata ‘BCEC-12.001’ (DEVOTION)

Echinacea hybrida ‘White Perfection’ (SUNSEEKERS WHITE PERFECTION)

Euonymus japonicus ‘Gold Rocket’

Hydrangea arborescens ’NCHA5’ (BELLARAGAZZA BLANCHETTA)

Hydrangea arborescens ’NCHA7’ (BELLARAGAZZA MAUVETTE)

Rosa ‘Spekjam’ (JAM-A-LICIOUS)

Salvia ‘Bocoffla’ (FEATHERS FLAMINGO)

Salvia ‘Bocofpea’ (FEATHERS PEACOCK)

Sedum rupestre ‘Angelinas Teacup’ (SUNSPARKLER)

Vaccinium corymbosum ‘VacBri1’ (CABERNET SPLASH)

 

'Santosh Violet' - wielkokwiatowa odmiana chryzantemy doniczkowej; uprawa w gospodarstwie pp. Niemczewskich, II dekada października br., fot. A. Cecot

Chryzantemy – sprzedaż na ostatniej prostej

W rodzinnym gospodarstwie „Ogród Niemczewskich” w podkrakowskich Zielonkach kończy się sprzedaż doniczkowych chryzantem, które co roku są produkowane w sezonie letnio-jesiennym, po roślinach balkonowo-rabatowych, i trafiają w większości do marketów. Chryzantemy z tego gospodarstwa [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Netafim
HortiAdNet