Rozwój technologii pod osłonami - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Rozwój technologii pod osłonami

Rozwój technologii w uprawach pod osłonami napawa nadzieją, że już wkrótce rośliny będą „uprawiały się” same.

Robot do zbierania papryki

O japońskim robocie zbierającym pomidory pisaliśmy już TUTAJ. W Europie również prowadzi się podobne projekty, ponieważ systematycznie spada liczba osób chętnych do pracy w szklarniach. Instytut Wagenigen UR wraz z międzynarodowym zespołem ekspertów stworzył prototyp robota do zbioru papryki. Robot wykonuje zdjęcia 3D owoców, ocenia ich kolor, kształt i zbiera, jeśli są już w odpowiedniej fazie. Jego praca możliwa jest o każdej porze dnia, także gdy jest bardzo gorąco.

Komnaty klimatyczne LED w Duńskim centrum badawczym Proeftuin Zwaagdijk

Na całym Świecie wzrasta zainteresowanie wykorzystaniem lamp LED w uprawach pod osłonami. Instytut Proeftuin Zwaagdijk prowadzi badania wpływu oświetlenia lampami LED na kiełkowanie i rozwój roślin. Ze względu na postęp badań instytut otworzył nowy obiekt – w komnacie klimatycznej LED można stworzyć różne warunki świetlne dzięki umieszczeniu w niej lamp generujących światło czerwone, białe, niebieskie i dalekiej czerwieni. Kontroluje się je niezależnie i ustala kompozycje światła.

Izraelska firma przedstawia szklarnię o nowej budowie

Producenci uwielbiają światło, ale nienawidzą strat energii. Firma Azrom, izraelski konstruktor, przeanalizowała konstrukcję współczesnych szklarni i przekształciła na bardziej ekonomiczną i ekologiczną. Zbadała zmiany klimatu na świecie i stworzyła konstrukcję szklarniową wzorowaną na dachach gotyckich świątyń. Dzięki temu osiągnięto najwyższy poziom naturalnej wentylacji. Materiału do przykrycia szklarni dostarczyła firma F-Clean, która stworzyła pokrycie o właściwościach mechanicznych folii, ale o przepuszczalności dla promieni słonecznych szkła.

W szklarniach Eco-Clima przepuszczalność światła wyniosło 94% przy „zwykłej” folii F-clean i 93% przy dyfuzyjnej. Producent zapewnia, że pokrycie szklarni wytrzyma w nienaruszonym w stanie ponad 20 lat.

Źródło: hortibiz.com, hortidaily.com

1 komentarz do “Rozwój technologii pod osłonami

  1. Pingback: Czy dron pod osłonami może znaleźć zastosowanie? - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet