Automatyczna myjka do szklarni - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Automatyczna myjka do szklarni

W większości szklarni trwa przygotowanie do nowego sezonu produkcji. Po likwidacji uprawy bardzo ważną czynnością jest dokładne umycie szklarni. Z jednej strony pozwala to zwiększyć skuteczność dezynfekcji, z drugiej – zapewnia lepsze warunki dla mającej się wkrótce rozpocząć uprawy.

Dużo ostatnio mówi się o jakości szkła używanego do pokrywania szklarni i jego przepuszczalności dla światła. Nie można zapominać, że na ilość światła dostającego się do szklarni duży wpływ ma również dokładne umycie szyb. Również od wewnątrz. Czynność tę z dużą dokładnością może wykonać automatyczna myjka, poruszająca się po dolnych rurach w szklarni, a usługowe mycie z wykorzystaniem tego urządzenia oferuje firma Grow Concept.

Głównym elementem roboczym myjki jest zamontowana na ruchomym ramieniu głowica myjąca, pracująca pod ciśnieniem 160 atmosfer, o wydatku wody 70 l/min. Wyposażona jest ona w różne rodzaje dysz: płaskostrumieniowe i punktowe, o różnych średnicach. Urządzenie zamontowane jest na wózku automatycznym i przemieszcza się w szklarni po dolnych rurach, tzw. registrach – jest przystosowane do rozstawu 42,5 cm lub 50 cm (liczonego od środków rur). Dzięki ruchomemu ramieniu, na którym zamontowana jest głowica urządzenie jest przystosowane zarówno od mycia dachu, jak i ścian szczytowych oraz bocznych.

Na umycie hektara szklarni myjka zużywa 5 tys. litrów roztworu środka myjącego oraz 5 tys. litrów wody do spłukania szyb. Na umycie szklarni o powierzchni 1 ha potrzebny jest jeden dzień roboczy. Urządzenie obsługują pracownicy firmy Grow Concept.

Pod tym linkiem można zobaczyć film z pracy myjki

Zamówienie na usługowe mycie lub zakup urządzenia myjącego proszę kierować do przedstawicieli firmy Grow Concept:

Piotr Słomiany
pslomiany@growconcept.pl
+48604177900

Jarosław Smoleń
jsmolen@growconcept.pl
+48728944082

Technologia „Zero pozostałości” – ochrona przed chorobami

Zwalczanie chorób w technologii „Zero pozostałości” oparte jest przede wszystkim o produkty biologiczne. Zabiegi należy wykonywać prewencyjnie, przed wystąpieniem chorób. Dzięki temu rośliny będą odporniejsze na atak patogenów. W trakcie warsztatów Berry Tech 2021 w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet