PODosłonami.pl

FLUENCE

Partnerstwo Priva i Blue Radix – szybciej do autonomicznych szklarni

Podczas targów GreenTech w Amsterdamie firmy Priva i Blue Radix podpisały porozumienie w celu wzmocnienia i rozszerzenia partnerstwa. Wspólnie pracują nad przyspieszeniem wdrożenia autonomicznych szklarni, w których sprzęt i oprogramowanie będą płynnie łączone, aby dostosować się do zmian w przyszłości. Firmy obsługują już szybko rosnącą grupę wspólnych klientów, dzięki rozwiązaniom opartym na danych i sztucznej inteligencji. Dzięki tej umowie jeszcze więcej producentów szklarniowych na całym świecie może być pewnych solidnych połączeń danych, niezawodnych usług i ciągłego doskonalenia funkcjonalności. Producenci bedą mogli w pełni wykorzystać swoje dane. Potencjał zoptymalizowanej wydajności operacyjnej oraz bardziej przewidywalnej i precyzyjnej kontroli jest nieograniczony.

Czytaj dalej...
Meiny Prins, dyrektor generalny firmy Priva oraz Ronald Hoek, dyrektor generalny Blue Radix podczas targów GreenTech podpisali umowę o współpracy firm

Meiny Prins, dyrektor generalny firmy Priva oraz Ronald Hoek, dyrektor generalny Blue Radix podczas targów GreenTech podpisali umowę o współpracy firm

Partnerstwo Piva i Blue Radix

– Producenci zawsze powinni móc podejmować decyzję o wyborze odpowiedniego usługodawcy i sposobu, w jaki chcą, aby działały ich instalacje szklarniowe. W firmie Priva chcemy “odblokować” innowacje i odpowiednie technologie dla naszych klientów. Wierzymy, że przyszłość ogrodnictwa leży nie tylko w dalszej optymalizacji, ale także w zwiększonej elastyczności, integracji i współpracy – wyjaśnia Meiny Prins, CEO Priva.

– Blue Radix opracowuje algorytmy optymalizujące i autonomicznie realizujące codzienne procesy operacyjne w szklarniach. Dzięki naszym rozwiązaniom przeznaczonym dla autonomicznej uprawy producenci osiągają lepsze i bardziej przewidywalne wyniki, jednocześnie mogąc zarządzać większą liczbą hektarów. Dzięki temu partnerstwu wszyscy ogrodnicy posiadający komputery procesowe Priva mogą być pewni solidnego rozwiązania, w którym komputer procesowy Priva, usługi w chmurze i połączenia API są płynnie połączone z algorytmami sterującymi Blue Radix. Dane producenta są zabezpieczone i będą wykorzystywane wyłącznie dla jego korzyści – informuje Ronald Hoek, dyrektor generalny Blue Radix.

Komplementarna oferta

Obie firmy działają w tym samym obszarze technologii szklarniowej i są komplementarne. Blue Radix nie oferuje sprzętu i jest niezależnym specjalistą w autonomicznej uprawie, optymalizacji i realizacji przyjętej przez producenta unikatowej strategii prowadzenia uprawy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Priva jest liderem na rynku i dysponuje szeroką gamą rozwiązań sprzętowych i programowych, które mogą przynieść producentom jeszcze większe korzyści, po połączeniu z oprogramowaniem Blue Radix za pośrednictwem serwisu API Priva.

Blue Radix

Firma jest niezależnym specjalistą i liderem na rynku Autonomicznych Upraw. Blue Radix tworzy zautomatyzowaną inteligencję dla prawie wszystkich codziennych decyzji i działań w szklarniach. Wraz z ciągłym wzrostem światowej populacji wzrasta zapotrzebowanie na zdrową i bezpieczną żywność. Takiej skali nie można jednak osiągnąć ze względu na rosnący niedobór doświadczonych producentów. Blue Radix oferuje rozwiązania tych ogólnoświatowych wyzwań – usługi oparte na sztucznej inteligencji dają ogrodnikom “cyfrowy mózg” do ich szklarni. Plantatorzy mogą zarządzać 4 razy większą liczbą hektarów, jednocześnie poprawiając plony i zmniejszając zużycie zasobów.

Priva

Jest to lider na rynku kontroli klimatu i procesów w ogrodnictwie. Priva opracowuje kompletne, zintegrowane systemy sterowania i innowacyjne usługi obsługi danych dla szklarni w celu maksymalizacji przychodów i minimalizacji kosztów. Komputery firmy Priva sterujące procesami i zaawansowana technologia czujników płynnie integrują sterowanie klimatem, nawadnianiem, nawożeniem i energią w szklarniach.Zatrudniając ponad 500 pracowników, posiadając 16 lokalnych biur i ponad 450 międzynarodowych partnerów instalacyjnych Priva dostarcza zrównoważone rozwiązania i usługi w ponad 100 krajach. Poprzez swoją działalność w zakresie ogrodnictwa, automatyki dla budynków i uprawy w pomieszczeniach Priva chce przyczynić się do tworzenia miast przyszłości, w których ludzie mogą cieszyć się zdrowym środowiskiem pracy i życia oraz mieć dostęp do bezpiecznej i wartościowej żywności.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ICL Osmocote
HortiAdNetHortiAdNet