PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Wszystko do uprawy roślin ozdobnych (cz. IV). Tunele, szklarnie i ich wyposażenie.

Podczas tegorocznych dni otwartych poświęconych nowościom w asortymencie odmian roślin ozdobnych w Zaborzu i w Gawartowej Woli, zorganizowano również wystawę środków produkcji. W kolejnej części relacji przybliżamy trendy oraz oferty firm oferujących rozwiązania techniczne – od tych najprostszych, jak np. paletki rozsadowe czy doniczki, po nowoczesne tunele i ich wyposażenie. Firmy są wymienione w kolejności alfabetycznej.

Czytaj dalej...
Dni Otwarte Plantpolu 2023_wystawcy_fot. A-Cecot

Dniom Otwartym Plantpolu towarzyszyła, jak zwykle wystawa środków produkcji, w której wzięło udział kilkadziesiąt firm (fot. A. Cecot)

Agro-Sur Sp. z o.o.

Firma ma w ofercie m.in. szeroki wybór modeli tuneli foliowych. Jak informowali przedstawiciele firmy wśród producentów roślin ozdobnych w tym sezonie zwiększyło się zainteresowanie mniejszymi, zazwyczaj prostszymi konstrukcjami tuneli. Dotyczy to przede wszystkim młodych ogrodników, którzy na początku inwestują w mniejsze obiekty uprawowe. Równolegle wzrosła liczba zamówień na tunele wysokie, bardziej rozbudowane, z górnym wietrzeniem.

AMMA

Jest to firma rodzinna, która od 1983 r. zajmuje się produkcją artykułów z tworzyw sztucznych. Dla plantatorów roślin ozdobnych poleca tabliczki i etykiety w 12 rodzajach (z „oczkiem” lub z haczykiem do zawieszania, na nóżce, patyczki do zawieszania etykiet), w różnych kolorach. Produkuje także miarki do nawozu Osmocote oraz łączniki do doniczek.

EkoZiem

Firma specjalizuje się w produkcji plastikowych doniczek takich jak: wielodoniczki (palety rozsadowe), doniczki uprawowe oraz tace transportowe.

Farmer CO

Jest to kolejna firma oferująca tunele foliowe. Dużą popularnością wśród producentów roślin ozdobnych w tym roku cieszą się tunele z linii EKO, które są alternatywą dla droższych tuneli całorocznych. Konstrukcja jest wytrzymała na silny wiatr i obciążenia śniegiem. W standardzie tunele z linii EKO mają ściany szczytowe wykonane z bezbarwnego poliwęglanu, dwie sztuki drzwi jednoskrzydłowych oraz wietrzniki klapowe na ścianach szczytowych po obu stronach obiektu.

Nowego typu konstrukcjami w asortymencie tego producenta są tunele foliowe (pojedyncze, zblokowane) z podwójną, pompowaną folią. Firma dostarcza także kompletne wyposażenie do tego typu obiektów.

Przedstawiciele firmy Farmer polecali także bardzo dobrej jakości folię w grubości 150 i 180 mikronów, której przepuszczalność dla promieniowania UV wynosi około 90%. Wytrzymałość folii na obiekcie określana jest na 7 do 10 lat.

Imago

Firma ma w swojej ofercie szereg konstrukcji, które może dostosować do indywidualnych potrzeb ogrodników. Obecnie wśród klientów firmy panuje tendencja do inwestycji bardziej przemyślanych, dotyczących głównie modernizacji i rozbudowy istniejących obiektów. Podczas dnia otwartego w firmie Volmary w Gawartowej Woli, można było zobaczyć tunele wybudowane właśnie przez firmę Imago. Jak mówił jej przedstawiciel Oleg Jakowyszuk w Gawartowej Woli powstały 4 tunele o wymiarach 12 na 100 m długości, wszystkie z zasłonami energooszczędnymi, część z nich jest wyposażona system wentylacji górnej, część – w wentylację boczną. Są to obiekty do uprawy na zimno, lub z czasowym dogrzewaniem. To były pierwsze konstrukcje Imago 12 metrowe, o konstrukcji na profilach Ø 60 mm, o bardzo mocnym kratowaniu. Obecnie takie tunele są wykonywane z profili Ø 76 mm, dlatego tunele mogą być wyższe, z mniejszą liczbą zastrzałów, zapewniają większy dostęp światła dla roślin.Do pokrywania tuneli do uprawy roślin ozdobnych firma poleca zwykle folię Kritifil 7504, 8-warstwową, „wszystko-mającą” – z trwałym efektem antykondensacyjnym, efektem termiczny itp., o trwałości 12 sezonów.

JRK

Firma ma 30-letnie doświadczenie w produkcji doniczek. Ma szeroki asortyment wielodoniczek do wysiewów, do produkcji rozsady czy ukorzeniania sadzonek. W nowym modelu wielodoniczki z 84 komórkami na paper poty otwory zrobione są w płaszczyźnie poziomej i pionowej, dzięki czemu komórka napowietrzana jest na całej wysokości. Otwór odpowietrzający dochodzi do samego dna i spełnia funkcję także w nawadnianiu podsiąkowym, a jednocześnie jego wyższa powierzchnia nie styka się z matą podsiąkową.

OTTE Metallbau 

Producentom roślin ozdobnych firma poleca stoły przesuwne do produkcji sadzonek i roślin ozdobnych uprawianych w doniczkach oraz rozwiązania do automatycznego transportu stołów. Przedsiębiorstwo oferuje także wyposażenie techniczne hali roboczej – m.in. automatyczne myjki, które mogą również być wykorzystywane do dezynfekcji.

Martob

Firma oferuje opakowania foliowe do roślin ozdobnych w rozmiarach od 15 do 80 cm. Mogą mieć mikroperforację lub otwory makro. Opakowania wykonane są z folii OPP (sztywnej, wysokoprzezroczystej), polecane są do oferowania kwiatów ciętych. Opakowania z folii typu Cast (ma właściwości plastyczne i jest odporna na pęknięcia) przeznaczone są do pakowania roślin doniczkowych. Firma przygotowuje także opakowania z nadrukiem na indywidualne zamówienia klientów.

MZ Forma

Firma oferuje producentom roślin ozdobnych szeroką gamę doniczek produkcyjnych.

NTI 

W swojej ofercie firma ma wszelkiego rodzaju etykiety, kody kreskowe.

Prosperplast

Jest to producent ozdobnych i praktycznych przedmiotów z tworzyw sztucznych do domu i ogrodu. W swojej ofercie ma szeroką gamę zewnętrznych i wewnętrznych donic ozdobnych, m.in. z serii Eco. Jak informował przedstawiciel firmy w tym roku dużą popularnością cieszyły się zbiorniki zewnętrzne na wodę deszczową (pojemność od 200 l do 650 l) oraz deszczownice wewnętrzne (pojemność od 1000 do 1700 l), które pozwalają gromadzić i oszczędzać wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uprawa truskawki w szklarni

Pelet najnowszej generacji

Koszty ogrzewania szklarni i tuneli z roku na rok rosną. Naukowcy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom plantatorów, w tym producentom truskawek szklarniowych, szukają rozwiązań tańszych i bardziej ekologicznych. Pracownicy naukowi Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zakończyli [...]

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet