PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Tulip Trade Event po raz piąty

W tym roku w Holandii zagoszczą 5. dni otwarte pod nazwą Tulip Trade Event, organizowane przez kilkanaście tamtejszych przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją, dystrybucją (zwłaszcza eksportem) cebul kwiatowych, a także hodowlą tulipana. Odbędą się w dniach 18-20 marca (od środy do piątku), od godz. 8:00 do 18:00 w siedzibach tych firm w północnozachodniej części kraju. Ten niepowtarzalny przegląd bieżącej – i przyszłej – odmianowej oferty tulipanów oraz innych ozdobnych gatunków cebulowych stanowi bardzo dobrą okazję dla wszystkich związanych z profesjonalną uprawą tych roślin.

Tulip Trade Event to marcowe dni otwarte 13 firm holenderskich

Tulip Trade Event to marcowe dni otwarte 13 firm holenderskich, fot. A. Cecot

Idea tych dni otwartych    

Tulip Trade Event polega na prezentacji licznych oferowanych w Holandii odmian, w tym nowości wprowadzanych na rynek; stanowi próbkę całego tamtejszego sektora tulipanowego. Wszystko to – w pełni okresu kwitnienia pędzonych tulipanów. Uzupełnieniem są inne wiosenne ozdobne gatunki cebulowe.

Organizatorzy podkreślają, że Tulip Trade Event pozwala też zwiedzającym zapoznać się z nowymi metodami przyspieszonej uprawy tulipanów oraz nawiązać lub umocnić biznesowe relacje z firmami, które biorą udział w wydarzeniu. Te dni otwarte służą ponadto promocji i umacnianiu pozycji Holandii jako lidera w eksporcie cebul tulipanów.

Tulip Trade Event  2020 – uczestnicy

W TTE 2020 weźmie udział 13 następujących firm z prowincji Holandia Północna (m.in. rejon miejscowości Alkmaar i Enkhuizen) oraz Holandia Południowa (okolice Lisse): P. Aker, Amsonia, Boots Flowerbulbs, Borst Bloembollen, BOT Flowerbulbs, C. Steenvoorden, Haakman Flowerbulbs, Holland Bulb Market, Jan de Wit en Zonen, Jansen’s Overseas, Nord Lommerse, P. Nelis i VWS Flowerbulbs.

Na przykład firma Boots Flowerbulbs z miejscowości Hem niedaleko Enkhuizen informuje, że w trakcie swoich dni otwartych zaprezentuje 140 odmian tulipana, które ma w ofercie eksportowej.

 

O odmianach tulipanów czytaj też w artykule:  Tulip Trade Event po raz piąty, czyli holenderskie pokazy odmian tulipanów Tulipany – holenderska czołówka i wschodzące gwiazdy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet