Pomidory malinowe do tuneli - przegląd odmian na 2016 r. - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Pomidory malinowe do tuneli – przegląd odmian na 2016 r.

Pomidory malinowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród konsumentów. Coraz chętniej uprawiane w tunelach foliowych są nie tylko przez profesjonalistów, ale także przez amatorów. Przedstawiamy Państwu przegląd odmian polecanych przez firmy nasienne na ten sezon.

Alter Plant

Pink Wave F1 (z hodowli Cora Seeds) – owoce koloru malinowego, mięsiste, około 250 g, lekko spłaszczone z delikatnym żebrowaniem. Ładna, długa szypułka. Rośliny o silnym systemie korzeniowym i wysokiej zdrowotności.

pomidor Pink Wave F 1

Pink Wave F 1 (CRX78254)

[reklama id= „15699”]

HM. Clause

Aphen F1 odmiana do całorocznej uprawy w tunelach i szklarniach zarówno w podłożach intertnych, jak i w glebie. Roślina o silnym systemie korzeniowych, zawiązuje 3-4 owoce w w gronie. Owoce 250-300 g, lekko spłaszczone, mięsiste, wielokomorowe, wyróżniają się smakiem i trwałością.

Fendaśredniowczesna odmiana do uprawy w tunelach ogrzewanych i nieogrzewanych (na 6-8 gron lub w cyklu przedłużonym), w glebie. Owoce lekko spłaszczone, mięsiste, karbowane, o masie 200-250 g.

Honey Moon F1 (CLX 37535) – odmiana wczesna i plenna . Owoce smaczne, okrągłe, lekko spłaszczone, delikatnie żebrowane, o masie 250-300 g. Rośliny o średnim pokroju i ciągłym wzroście, mogą być uprawiane także w tunelach nieogrzewanych. Tolerancyjne na zarazę ziemniaka.

Pink Beauty F1 (CLX 7748) – odmiana polecana głównie do upraw szklarniowych, doskonale sprawdza się także pod tunelami. Zawiązuje owoce o masie około 200 g (większe niż pod „szkłem”), okrągłe, lekko spłaszczone, z trwałą szypułką, w intensywnie różowym kolorze z połyskiem. Odmiana o szerokim pakiecie odporności.

Hazera

Firma ma w swoje ofercie nowe odmiany pomidorów malinowych: Kwintella F1 i V 404 F1 – polecane do uprawy w tunelach foliowych, oraz Rapanui F1 (HA 3691) i Framboo F1 – do upraw szklarniowych.

Kwintella F1 (HA 3683) to wczesna odmiana o ciągłym wzroście polecana do uprawy na 6-7 gron. Wyróżnia się doskonałym wiązaniem owoców, wyrównaniem w gronach. Roślina o silnym wigorze i otwartym pokroju, łatwa w uprawie. Owoce lekko żebrowane, spłaszczone, bezpiętkowe, o masie 220-250 g, odznaczają się doskonałym smakiem i przedłużą trwałości pozbiorczą. Owoce tolerancyjne na występowanie suchej zgnilizny wierzchołkowej.

V 404 F1 –  średniowczesna odmiana, polecana zarówno na cykle wiosenne, jak i do produkcji jesiennej. Rośliny o umiarkowanym wigorze i krótkich międzywęźlach. Owoce o masie 200-220 g wyróżniają się doskonałą jakością oraz dobrą trwałością po zbiorze. Regulacja owoców w gronie pozwala uzyskać lepsze wyrównanie.

Nunhems

Gryphon F1 – nowa, wczesna odmiana polecana do uprawy zarówno do 10 gron, jak i na dwa cykle. Rośliny o otwartym pokroju, krótkich międzywęźlach, szybko regenerują się. Dobre wiązanie owoców w warunkach stresowych. Owoce 180-210 g, okrągłe, delikatnie spłaszczone, twarde, o bardzo dobrej trwałości pozbiorczej.

Rijk Zwaan

Esmira F1 – odmiana pomidora malinowego przeznaczona do nasadzeń w cyklu wiosennym i jesiennym. Owoce o masie 180-200 g, jednolicie wybarwione, dobrej twardości i trwałości. Rośliny o krótkich międzywęźlach.

Seminis

Kanna 218 F1 – znana, „malinowa” odmiana do uprawy tunelowej na 5-6 gron. Owoce o masie 160-180 g, bardzo twarde i trwałe, tolerancyjne na mikrospekania. Rośliny o otwartym pokroju, krótkie międzywęźla.

Mei Shuai F1– nowa, wczesna odmiana pomidora tunelowego. Owoce o masie 200-230 g, bez zielonej piętki, równomiernie wybarwiają się na malinowy kolor. Rośliny o średnio silnym wzroście dostosowują się do panujących warunków.

Kanna F1

Kanna F1

Toma Seeds

BCB12003  F1 – odmiana malinowa, wielkoowocowa z  hodowli Semillas Fito. Owoce 200-250 g, bezpiętkowe, malinowe, twarde i trwałe po zbiorze przez około 10-14 dni. Szypułka okazała, trwała.

Czytaj także: „Pomidory tunelowe – przegląd odmian na 2016 rok”
„Pomidory malinowe na 2015 rok- przegląd odmian”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technologia „Zero pozostałości” – ochrona przed chorobami

Zwalczanie chorób w technologii „Zero pozostałości” oparte jest przede wszystkim o produkty biologiczne. Zabiegi należy wykonywać prewencyjnie, przed wystąpieniem chorób. Dzięki temu rośliny będą odporniejsze na atak patogenów. W trakcie warsztatów Berry Tech 2021 w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet