Hazera Was zaskoczy - nowości w ofercie warzyw szklarniowych - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Hazera Was zaskoczy – nowości w ofercie warzyw szklarniowych

Miniony rok 2014 przyniósł ważne wydarzenie dla firm Nickerson-Zwaan i Hazera Genetics na wszystkich rynkach. Istniejąca od lat, również na polskim rynku nasion, firma Nickerson–Zwaan, będąca jednocześnie dystrybutorem firmy Hazera Genetics, zmieniła nazwę i wprowadziła nową markę, ściśle łącząc się ze swoim partnerem biznesowym. Obecnie obie firmy występują pod marką Hazera. Zmiana ta jest odpowiedzią na potrzebę funkcjonowania na całym świecie pod jedną nazwą. To połączenie stawia markę Hazera z bogatą ofertą jej produktów pośród głównych graczy na światowym rynku nasion warzyw.

ogórek Nikifor

Nikifor F1

Spółka Hazera Poland to część składowa Limagrain Group – międzynarodowego koncernu z siedzibą we Francji. Jako światowy lider w przemyśle nasiennym Hazera oferuje wiedzę i zaangażowanie oraz wsparcie pochodzące z wieloletniego doświadczenia firm Hazera Genetics i Nickerson-Zwaan. Łącząc lata doświadczeń z najnowszą wiedzą i najwyższej klasy technologią, Hazera wprowadza na światowe rynki szeroką gamę produktów do uprawy warzyw.

Firma znana dotąd na polskim rynku głównie z produktów do upraw polowych oraz przeznaczonych do nasadzeń w tunelach foliowych poszerza obecnie swoją ofertę o odmiany przeznaczone do intensywnej produkcji szklarniowej. Kontynuowane od wielu lat programy hodowlane zaowocowały odmianami typowo szklarniowymi do uprawy w długich cyklach.

Takim produktem jest nowa odmiana ogórka NIKIFOR F1 przeznaczona do uprawy w szklarni lub tunelu foliowym – od 10 lutego w cyklu wiosennym i do uprawy letnio-jesiennej. NIKIFOR F1  to odmiana o silnym wzroście, wytwarzająca niewielką liczbę pędów bocznych, idealna do uprawy w systemie „wysokiego drutu”. Alternatywnym sposobem uprawy tej odmiany może być również tzw. parasol. NIKIFOR F1  to odmiana ceniona ze względu na idealne wyrównanie i jakość owoców – cechy, które zdecydowanie ułatwiają pracę i przygotowanie do sprzedaży.

Kolejną ze szklarniowych nowości jest odmiana pomidora malinowego FRAMBOO F1, przeznaczona do uprawy przedłużonej od lutego do października. Ten pomidor polecany jest dla producentów zaopatrujących supermarkety, ze względu na znakomite wyrównanie, kolor oraz wydłużoną trwałość owoców. Dla ogrodnika dobrą wiadomością jest fakt, że FRAMBOO F1 nie tworzy zielonej piętki i nie jest wrażliwa na występowanie suchej zgnilizny wierzchołków owoców.

Ofertę szklarniową Hazery uzupełniają odmiany koktajlowe. Żółtoowocowy i super słodki SUMMER SUN F1 tworzy kuliste owoce o masie 15-25 g – będące doskonałym elementem kolorowych zestawów. Owoce tej odmiany mogą z powodzeniem zastępować w diecie słodycze – mają wyjątkowo wysoką zawartość cukru (°Brix 8,5-10).

Równie interesujące są odmiany koktajlowe o owocach czerwonych: TUDOR F1 (owoc kulisty 20-25 g) odznaczający się plennością i wyrównaniem oraz LUCIPLUS F1 (owoc wydłużony 20-30 g) o wyśmienitym smaku, z tolerancją na niekorzystne warunki uprawy.

Aktualna oferta to początek „szklarniowej drogi”. Prowadzone intensywne prace hodowlane i doświadczenia pozwalają wierzyć, że w kolejnych sezonach Hazera zaproponuje wiele cennych odmian, w tym również bardzo nowatorskich, wyznaczających nowe trendy.

Wszystkich zainteresowanych ofertą firmy Hazera serdecznie zapraszamy na nasze stoisko w czasie Sądeckich Pokazów Ogrodniczych, które odbędą się w dniach 19-20 marca w miejscowości Tęgoborze (w Hotelu Litwiński). Miło nam będzie spotkać się z Państwem.

Janusz Gajzler

Hazera Poland Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet