Nowe odmiany ogórków pod osłony - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Nowe odmiany ogórków pod osłony

W gospodarstwie Pawła Pilasa położonym w Tłokini Wielkiej k. Kalisza, 8 maja odbył się prezentacja nowych odmian ogórka marek Seminis oraz De Ruiter. Spotkanie poprowadził Paweł Skrzynecki, przedstawiciel firmy Monsanto (będącej właścicielem wspomnianych marek). Współorganizatorami wydarzenia były: centrum ogrodnicze Lidia Horti-Logistic, reprezentowane przez właściciela – Mirosława Gimlę oraz firma Haifa, którą reprezentował Grzegorz Peszko. Na temat prezentowanych odmian i ich uprawy informacji udzielali Anna Pawłowska i Marcin Piechota z firmy Monsanto.

Na temat prezentowanych odmian opowiadał Marcin Piechota

W gospodarstwie Pawła Pilasa położonym w Tłokini Wielkiej k. Kalisza, 8 maja odbyła się prezentacja nowych  odmian ogórka marek Seminis oraz De Ruiter. Spotkanie poprowadził Paweł Skrzynecki, przedstawiciel firmy Monsanto (będącej właścicielem wspomnianych marek). Współorganizatorami wydarzenia były: centrum ogrodnicze LidiaHorti-Logistic, reprezentowane przez jej właściciela – Mirosława Gimlę oraz firma Haifa, którą reprezentował Grzegorz Peszko. Na temat prezentowanych odmian i ich uprawy informacji udzielali Anna Pawłowska i Marcin Piechota z firmy Monsanto.

Celem spotkania było zaprezentowanie najnowszej odmiany ogórka partenokarpicznego  typu brodawkowego SV3506CV F1 oraz przypomnienie informacji o należącym do tego samego typu ogórku SV4097CV F1 –do uprawy w niskich i wysokich tunelach. Wiele mówiono również o sposobie uprawy odmiany DR8986CB F1 typu BeithAlpha(ogórki tzw. sałatkowe – szklarniowe o gładkiej skórce).

SV3506CV F1jest odmianą partenokarpiczną.Daje wyższy plon o około 15-20% od głównych standardów uprawianych na polskim rynku. Jest bardzo łatwa w uprawie, charakteryzuje się generatywnym typem wzrostu oraz ma silny system korzeniowy. Po początkowym regulowaniu pędów bocznych odmiana wytwarza samokończące się pędy boczne. W czasie letnich upałów brodawki na skórce owoców tej odmiany nie zanikają. Daje regularny wysokiej jakości plon. Nadaje się zarówno do wczesnych, jak i późnych nasadzeń.W porównaniu z innymi standardami tego typu odmiana wymaga znacznie mniej nakładów pracy podczas uprawy.

SV4097CV F1 to odmiana partenokarpiczna, ma najciemniejszą skórkę w porównaniu z pozostałymi ogórkami prezentowanymi w gospodarstwie. Bardzo dobrze znosi wahania temperatury i chłodne noce. Ponadto, wyjątkowo dobrze sprawdza się zarówno w systemie uprawy „na parasol”, jak i wysokiego drutu. Odmiana ta świetnie nadaje się do nasadzeń lipcowych, doskonale znosi upały. Podobnie jak  odmiana SV3506CV F1, po wcześniejszym regulowaniu wytwarza samokończące pędy boczne. Bardzo dobrze zachowuje proporcje między długością i średnicą owocu przez cały cykl uprawy.

DR8986CB F1 jest odmianą szklarniową, sprzedawaną od trzech lat. Owoc dorasta do 22-23 cm, nie ma tendencji do wydłużania i przerastania na grubość, jest bezkolcowy i mniej wrażliwy na mikrospękania skórki. Odmiana nie nadaje się do prowadzenia w systemie „na parasol”. Jej charakterystyczną cechą jest to, że nie zrzuca zawiązków. W celu uzyskania najlepszych wyników plonowania zaleca się regulowanie zawiązków.W porównaniu z innymi standardami rynkowymi największą zaletą tej odmiany jest wysoki, regularny plon owoców bardzo dobrej jakości owoców.

Haifa_04-2014

Grzegorz Peszko przedstawił najnowszy,wieloskładnikowy nawóz z oferty firmy– Poly-Feed Ogórkowy. Jest on przeznaczony do fertygacji ogórków uprawianych w wełnie mineralnej i w podłożach organicznych. Nawóz ten można stosować od fazy produkcji rozsady, do końca uprawy (firma Lidia Hortri-Logistic jest dystrybutorem wieloskładnikowych nawozówz serii Poly-Feed).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technologia „Zero pozostałości” – ochrona przed chorobami

Zwalczanie chorób w technologii „Zero pozostałości” oparte jest przede wszystkim o produkty biologiczne. Zabiegi należy wykonywać prewencyjnie, przed wystąpieniem chorób. Dzięki temu rośliny będą odporniejsze na atak patogenów. W trakcie warsztatów Berry Tech 2021 w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet