PODosłonami.pl
Prezentacja uprawy ogórków w Białym Borze koło Grudziądza
Pomimo obfitych opadów śniegu na spotkaniu poświęconym uprawie ogórka Meleas RZ, które odbyło się 19 marca w Białym Borze, stawiło się wielu ogrodników. Organizatorem spotkania była firma Rijk Zwaan a gospodarzami państwo Regina i Jarosław Zasuniowie.
Czytaj dalej...
Rośliny zaprezentowane w szklarni państwa Zasuniów były w dobrej kondycji i równowadze wegetatywno- generatywnej. Charakterystykę odmiany Meleas RZ F1 oraz szczegóły dotyczące uprawy przedstawił Wojciech Wasiak z firmy Rijk Zwaan. Pokazano również inne odmiany ogórka z oferty firmy (Media RZ F1, Mewa RZ F1 oraz Kybria RZ F1).
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Regeneracja gleby pozwala zwiększyć efektywność nawożenia
Codzienność ogrodnika prowadzącego uprawy pod osłonami to wyścig z czasem i zmieniającymi się warunkami. Temperatura i wilgotność w tunelach foliowych ulegają dynamicznym wahaniom, a gleba, intensywnie eksploatowana, nie ma czasu na regenerację. Z biegiem lat [...]





