Przegląd odmian papryk typu blok cz.2

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Przegląd odmian papryki typu blok – cz.2

Przedstawiamy drugą część artykułu, który może pomóc zorientować się w bogatej ofercie odmian papryki o czerwonych owocach typu blok.

czerwone odmiany papryk

W artykule prezentujemy odmiany czerwonych papryk typu blok

Pierwszą część artykułu możecie znaleźć tutaj. 

Red Knight F1 (De Reuiter) — owoce tej odmiany osiągają masę od 250 do 350 g. Papryki szybko się wybarwiają na czerwono i mają długie i grube szypułki, które ułatwiają zbiór i dobrze się prezentują. Rośliny dobrze wiążą owoce również wiosną, nawet przy spadku temperatur. Mają otwarty pokrój. Nadają się do uprawy w szklarniach i tunelach, w podłożach organicznych.

Ruberto F1 (Hazera) — papryki osiągają masę od 200 do 250 g (szerokość 10 cm i 11 cm długości).  Mają ciemnoczerwony kolor i grubą szypułę, są odporne na mikrospękania. Podczas uprawy roślin, które osiągają średnią wysokość, hodowcy zalecają usuwanie pierwszego zawiązka.  Odmiana jest przeznaczona do uprawy tunelowej.

Salomon F1 (HM. Clause) — owoce o masie 200-250 g równomiernie wybarwiają się na ciemnoczerwony kolor, ze lśniącą skórką odporną na mikrospękania. Rośliny mają silny wzrost i luźny pokrój, dzięki temu papryki nie zakleszczają się w pędach. Odmiana wczesna i bardzo plenna, przeznaczona do uprawy w tunelach.

Socrates F1 (De Reuiter) — masa owoców wynosi od 250 do 330 g. Papryki mają błyszczącą skórkę, szybko wybarwiają się do ciemnoczerwonej barwy. Rośliny bardzo dobrze zawiązują owoce, które mogą być zbierane „na zielono”. Mają silny wzrost i silny pokrój. Nadają się do uprawy pod osłonami i w polu.

Solario F1 (HM. Clause) — papryki mają masę około 250 g. Są kształtne i grubościenne, a skórka jest odporna na mikrospękania. Owoce nadają się na świeży rynek i do przetwórstwa. Rośliny wczesne, wymagają usuwania zawiązka w pierwszym rozgałęzieniu łodygi. Nadaje się do uprawy polowej i tunelowej.

Sondela F1 (Rijk Zwaan) — masa papryk tej odmiany wynosi od 280 do 300 g. Rośliny mają luźny pokrój i silny system korzeniowy. Są przeznaczone do uprawy w tunelach foliowych, a ponieważ owoce nie zakleszczają się między pędami, zbiór papryk jest łatwy.

Sprinter F1 (Enza Zaden) — owoce mają masę 200 do 250 g. Owoce są odporne na spękania skórki i suchą zgniliznę. Dobrze wybarwiają się do końca zbiorów. Rośliny są wczesne, plenne, wysokie, o luźnym pokroju. Papryka przeznaczona jest do uprawy tunelowej.

Traviatta F1 (Rijk Zwaan) — masa owoców wynosi 220-270 g. Mają gładką skórkę. Rośliny są wysokie, o mocnym systemie korzeniowym. Bardzo dobrze zawiązują owoce nawet w czasie upałów. Jest przeznaczona do uprawy w tunelach foliowych i szklarniach. Łatwy zbiór owoców (nie wrastają się w rozgałęzienia pędów i lekko oddzielają się od pędów).

Vazul F1 (Alter Plant) — papryki osiągają masę od 250 do 300 g. Szybko wybarwiają się na czerwony kolor. Mają gładką skórkę, która jest odporna na spękania. Wytwarzają długą szypułkę, która ułatwia zbiór. Rośliny mają dość silny wzrost.

Velero F1 (Seminis) — owoce mają masę od 250 do 350 g. Papryki są odporne na spękania, mają gładką skórkę i grubą ściankę. Rośliny są generatywne, o średnim wigorze i otwartym pokroju, są wczesne, plenne i szybko wchodzą w owocowanie. Odmiana jest przeznaczona do uprawy w szklarniach, tunelach i podłożach organicznych.

Yecla F1 (Syngenta) — wyrównane papryki tej odmiany osiągają masę od 160 do 180 g. Szybko i równomiernie się wybarwiają oraz są odporne na spękania skórki. Tworzą długie szypułki ułatwiające zbiór. Rośliny tej odmiany mają umiarkowany wzrost i otwarty pokrój. Są bardzo wczesne. Nadają się do uprawy tunelowej.

Szczegółowy opis odmian, wraz z wykazem odporności na choroby, można znaleźć na stronie hortinet.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technologia „Zero pozostałości” – ochrona przed chorobami

Zwalczanie chorób w technologii „Zero pozostałości” oparte jest przede wszystkim o produkty biologiczne. Zabiegi należy wykonywać prewencyjnie, przed wystąpieniem chorób. Dzięki temu rośliny będą odporniejsze na atak patogenów. W trakcie warsztatów Berry Tech 2021 w [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet