W grudniu odnotowano wzrost konsumpcji owoców jagodowych

PODosłonami.pl

OSRAM - FLUENCE - czerwiec

Wzrost konsumpcji owoców jagodowych

Wg badań prowadzonych przez Kantar w grudniu wzrosła konsumpcja wszystkich badanych gatunków owoców jagodowych. Największy wzrost zanotowała czarna porzeczka.

Czytaj dalej...

Wzrost konsumpcji 

Kantar monitoruje konsumpcję wszystkich najpopularniejszych gatunków owoców i warzyw. Wzrost konsumpcji w grudniu zanotowały wszystkie badane gatunki owoców jagodowych. Największy wzrost zanotowała czarna porzeczka. Deklaracje sprzed roku to poziom 15%, w grudniu 2021 roku 19%, czyli ponad 1.615 tys. konsumentów więcej.
W grudniu więcej jedliśmy także owoców i przetworów maliny (4%), borówki (3%), truskawki (3%) i aronii (3%). W przypadku każdego z tych gatunków zanotowano wzrost o ponad milion konsumentów w porównywaniu do grudnia 2020 roku.

Najpopularniejszym owocem jagodowym grudnia 2021 jest malina, borówka i czarna porzeczka. Ich konsumpcję deklarowało ponad 6 milionów konsumentów. Maliny i ich przetwory jadło 22% Polaków, tj. ponad 7.107 tys. Owoce borówki 21%, czyli blisko 6.785 tys. osób. W przypadku przetworów z czarnej porzeczki deklaracje konsumpcji sięgnęły 19%, czyli 6.138 tys.

Źródło: polskiesuperowoce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze owoce w Polsce – ponownie truskawki!

Drugi miesiąc z rzędu najpopularniejszymi polskimi owocami są truskawki. W czerwcu i lipcu truskawki spożywało dziewięciu na dziesięciu Polaków (odpowiednio 88% i 85%). W tym okresie najbardziej wzrosła sprzedaż malin (z 31 do 47%). Jadł [...]

Florensis_Dianthus
TSW 23
HortiAdNet