PODosłonami.pl

Chryzantemy drobnokwiatowe Belgian Mums® – nowe odmiany na kolejny sezon

Belgijska firma hodowlana Gediflora, której znakiem rozpoznawczym są drobnokwiatowe odmiany chryzantem do produkcji w doniczkach (zwłaszcza grupy Jasoda i Staviski), wzbogaci swój asortyment o 4 kreacje z tej kategorii. Nowości na następny sezon jest w tym roku o połowę mniej niż w ubiegłych dwóch latach, ale wśród nich znajdują się potencjalne hity, jak uważa ten hodowca. Pod koniec października, kiedy chryzantemy zajmują w naszym kraju szczególne miejsce, warto przyglądnąć się tej nowej ofercie.

Czytaj dalej...
Jedna z nowych drobnokwiatowych odmian chryzantemy, jakie trafią na międzynarodowy rynek w kolejnym sezonie (tu: Essi Flamingo Pink), fot. Gediflora

Jedna z nowych drobnokwiatowych odmian chryzantemy, jakie trafią na międzynarodowy rynek w kolejnym sezonie (tu: Essi Flamingo Pink), fot. Gediflora

Doniczkowe chryzantemy drobnokwiatowe – nowe odmiany Gediflory  

Przedstawiamy opisy i zdjęcia nowych, zamieszczonych w katalogu na 2024 rok, drobnokwiatowych odmian chryzantemy z oferty Gediflory, która swoje kreacje hodowlane wprowadza na rynek pod marką Belgian Mums®. Uszeregowane są według terminów naturalnego kwitnienia. Informacje na temat tych kreacji, a także fotografie ilustrujące poszczególne nowości pochodzą od hodowcy.

Essi Flamingo Pink – wyjątkowy kolor

Wczesnojesienna odmiana, która naturalnie zakwita w uprawie na zewnątrz w 39. tygodniu roku (we wrześniu). Wyróżnia się wyjątkową kolorystyką koszyczków kwiatostanowych, które są koraloworóżowe (stąd skojarzenie z flamingiem – znalazło ono odzwierciedlanie w nazwie odmiany). Polecana jest do uprawy na zewnątrz. Poszczególne kwiatostany dekoracyjne są duże – ich średnica wynosi 6 cm. Essi Flamingo Pink to odmiana średnio silnie rosnąca, bardzo odporna na rdzę chryzantemy. Czas reakcji fotoperiodycznej hodowca określa na 6-7,5 tygodni.

Zostało jeszcze 75% artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skierniewice - rekrutacja
HortiNet_wyszukiwarka
ZTZ barter
HortiAdNetHortiAdNet