Sunglass, czyli mycie szklarni może być prostsze - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

Sunglass, czyli mycie szklarni może być prostsze

Zbliża się koniec bieżącego sezonu uprawy warzyw szklarniowych. Jest to dla właścicieli szklarni bardzo pracowity okres, w którym trzeba wykonać wiele prac związanych z uprzątnięciem szklarni i jej właściwym przygotowaniem do następnego nasadzenia.

Czytaj dalej...

W czasie „jesiennych porządków” w szklarniach bardzo ważne jest dokładne umycie szyb, zwłaszcza dachowych, na których osadza się najwięcej zanieczyszczeń. Czystość szkła i jego przepuszczalność dla światła są bardzo ważne – od tego ile światła dociera do roślin zależy wydajność procesu fotosyntezy, co przekłada się na plon. Z licznych doświadczeń, a także z praktyki ogrodniczej wynika, że ograniczenie dostępu światła do roślin, jakie następuje wskutek narastającego w ciągu roku zabrudzenia szyb, prowadzi do opóźnienia plonowania, obniżenia plonu i pogorszenia jego jakości.

Mycie szklarni

Częstotliwość mycia dachów szklarni zależna jest od lokalizacji szklarni i jej odległości od źródeł zanieczyszczeń. Nawet przy najkorzystniejszej lokalizacji obiektu następuje jednak zewnętrzne zabrudzenie szyb, prowadzące do ograniczenia ich przepuszczalności dla światła o 3-6% w ciągu roku. Dlatego konieczna jest właściwa „pielęgnacja szkła”. Bardzo ważny jest dobór właściwego środka myjącego – powinien on na tyle skuteczny, aby wszelkie zabrudzenia można było usunąć bez konieczności pracochłonnego szczotkowania dachu.

Sunglass – wydajny środek do mycia szkła

Wieloletnia praktyka firmy Vigrolux w zakresie zewnętrznego i wewnętrznego mycia szklarni pozwoliła na wyprodukowanie środka do mycia szkła bez konieczności szczotkowania. Środek ten o nazwie Sunglass występuje w postaci koncentratu. Od czasu wejścia na rynek produkt ten z roku na rok zyskuje coraz więcej pozytywnych opinii producentów. Jest to bowiem produkt bardzo wydajny, niedrogi i skuteczny. Mycie szklarni środkiem Sunglass polega na opryskaniu nim szkła i, po odpowiednim czasie, spłukaniu go wodą. Preparat w odpowiednio niższym stężeniu można również wykorzystywać do mycia maszynowego. W ofercie naszej firmy z roku na rok przybywa preparatów czyszczących, przeznaczonych dla ogrodnictwa szklarniowego. Ze szczegółami naszej oferty można się zapoznać na stronie www.vigrolux.pl

vigro-1

Skierniewice - rekrutacja
HortiNet_wyszukiwarka
ZTZ barter
HortiAdNetHortiAdNet