Targi Growtech Eurasia - fotorelacja

PODosłonami.pl

Hezera 2 grudzien
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Targi Growtech Eurasia – fotorelacja

16. targi Growtech Eurasia odbywały się na terenie targów Antalya Expo Center i trwały od 30 listopada do 3 grudnia. Wydarzenie zgromadziło ponad 700 wystawców z 30 krajów. Odwiedzający targi mogli zapoznać się z ofertami firm tureckich i zagranicznych m.in. z Holandii, Włoch, a nawet z Korei Południowej.

Stoisko tureckiej firmy Yuksel Tohum na targach Growtech Eurasia. Ta firma nasienna działa również w Polsce

Tematyka targów Growtech Eurasia dotyczyła zarówno sektora rolniczego jak i ogrodniczego. Można było zaznajomić się z najnowszym sprzętem do uprawy polowej i szklarniowej. Można też było zaobserwować trendy na tureckim rynku ogrodniczym. Podobnie jak w Polsce rozwija się tam moda na zdrowe przekąski, czyli małych rozmiarów owoce i warzywa. Tureccy producenci również zwracają uwagę na nadmierną chemizację rolnictwa, dlatego coraz lepiej na tamtym rynku radzą sobie firmy produkujące biostymulatory i biologiczne środki ochrony roślin.

Gołym okiem widać też różnice w oferowanych odmianach warzyw. W Turcji bardzo popularne są długie i wąskie bakłażany, które są najczęściej krojone w plastry i dodawane do potraw – krótkie i „pękate” oberżyny są tam mniej popularne. Do ugotowania tureckich gołąbków, czyli Sarmy, najczęściej używa się odmian kapust o płaskich główkach. Mają one cienkie liście, co ułatwia zawijanie farszu.

Więcej na temat targów Growtech Eurasia będzie można przeczytać w następnym numerze czasopisma „Pod Osłonami”, który ukaże się już w styczniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Migawka z Targów Gardenia 2021, fot. A. Cecot

Gardenia 2021: wybrane środki produkcji w uprawach pod osłonami

Targi Gardenia 2021 w Poznaniu, które odbyły się miesiąc temu, okazały się wydarzeniem branżowym niejako zamykającym okres dużych stacjonarnych imprez wystawienniczych lub konferencyjnych organizowanych bez szczególnych ograniczeń. Tym chętniej uczestnicy tegorocznej Gardenii wracają do listopadowych [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
HortiAdNet