W Głuchowie pokazowa uprawa pomidorów całogronowych - Maxeza F1

PODosłonami.pl

Seminis Britanos 2

W Głuchowie – pokazowa uprawa pomidorów

O tym, że w gospodarstwie prowadzonym przez braci Damiana i Pawła Chrzanów uprawa pomidorów prowadzona jest na bardzo wysokim poziomie czytelnicy naszego portalu mieli okazję czytać już wielokrotnie. Tym razem mogli się o tym przekonać goście spotkania zorganizowanego w ich szklarniach 1 lipca z inicjatywy firm Enza Zaden i Grodan.

Czytaj dalej...
Organizatorzy i uczestnicy spotkania w Głuchowie, w gospodarstwie Damiana i Pawła Chrzanów

Organizatorzy i uczestnicy spotkania w Głuchowie, w gospodarstwie Damiana i Pawła Chrzanów

Spotkanie poświęcone było uprawie nowej odmiany pomidorów z firmy Enza Zaden – Maxeza F1. Jest to pomidor całogronowy, o owocach dorastających do 150-170 g (przy pozostawianiu w gronach po 5 pomidorów). Zaprezentowano ją w szklarni pokrytej zwykłym szkłem oraz w sąsiadującym z nią obiekcie z dachem ze szkła dyfuzyjnego – rozpraszającego światło.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać prezentacji przygotowanych przez przedstawicieli firmy Enza Zaden (specjalista z Holandii Mike Lemmen przedstawił dokładną charakterystykę pomidora Maxeza F1) oraz firmy Grodan (przedstawiono charakterystykę mat i kostek rozsadowych z wełny kamiennej oraz informacje na temat uprawy precyzyjnej – tematy te omówili Cezary Chojecki i dr Krzysztof Fatel z firmy Grodan).

Artykuł poświęcony odmianie Maxeza F1 ukazał się w ostatnim numerze czasopisma „Pod Osłonami” (3/2016). Zapraszamy do śledzenia publikacji na portalu – wkrótce więcej informacji z lipcowego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
BIOCONT
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet