Kariera pomidora mailnowego Rosamunda w siechach hanlowych

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

ROSAMUNDA – pomidor malinowy klasy PREMIUM! Postaw na wyższy dochód z metra kwadratowego!

Zapraszamy do poznania odmiany pomidora malinowego Rosamunda, o owocach kształtu sakiewki, które bywają określane jako owoce typu Bawole Serce. O odmianie i jej rynkowym potencjale w filmie opowiada Michał Taraska – reprezentujący firmę Hazera, z której pochodzi ta odmiana.

Pomidor nagrodzony przez konsumentów

Rosamunda to pomidor wyjątkowy nie tylko ze względu na swój kształt i kolor – odmianę tę wybrali konsumenci jako pomidor malinowy klasy Premium i nagrodzili ją najwyższymi nagrodami rynku spożywczego, takimi jak Fresh Market Award – Produkt Roku 2019 oraz Srebrna Perła Rynku FMCG.

Owoce Rosamundy w sieciach handlowych

Hazera promuje wybrane odmiany warzyw swojej hodowli w sieciach supermarketów i stara się łączyć producentów z odbiorcami. Dobrym przykładem na to jest właśnie wprowadzenie Rosamundy do sieci sprzedaży, obecnie są one dostępne na półkach sklepowych sieci Makro, Auchan, Netto, Carrefour, Intermarche oraz Topaz. Stało się tak dzięki dobrej jakości towaru oferowanego przez polskich ogrodników.

Zapotrzebowanie większe niż podaż

Zapotrzebowanie sieci marketów jest jednak większe niż obecna podaż tych pomidorów. Dlatego firma zaprasza do zapoznania się z tą odmianą i do jej uprawy! Jak informuje Michał Taraska owoce Rosamundy – malinowego pomidora typu Bawole Serce – mają jakość pozbiorczą na wysokim poziomie. Średnie tempo zawiązywania owoców u tej odmiany jest tylko nieco niższe, niż typowych pomidorów malinowych, ale średnia cena owoców jest dobra i z bardzo dużą nawiązką rekompensuje tę różnicę. W 32. i 33. tygodniu roku średnia cena zakupu przez supermarkety owoców Rosamundy wynosiła około 8 zł za kilogram.

Jest to z pewnością odmiana dosyć wymagająca, jednak – jak mówi pan Michał – ci producenci, którzy uprawiają klasyczne pomidory malinowe powinni poradzić sobie również z uprawą Rosamundy. Jak poradziła sobie Rosamunda po fali tegorocznych letnich upałów – zobaczcie w filmie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet