Wiosenne wydanie targów FloraHolland - uprawa, rozsada, nawożenie pomidorów, ogórków, papryki i innych warzyw - Pod Osłonami

PODosłonami.pl

Certis Belchim 2Certis Belchim 2
Bayer Vynyty Tuta Press - baner 3Bayer Vynyty Tuta Press - baner 3Advertisement

Wiosenne wydanie targów FloraHolland

Około 4000 gości odwiedziło wiosenną edycję holenderskich targów roślin ozdobnych FloraHolland Trade Fair Nalldwijk, które odbyły się między 13 a 15 marca na terenie giełdy kwiatowej w Naaldwijk. Ponad 550 wystawców zaprezentowało kwiaty cięte, rośliny ozdobne, a także ogrodowe.

Czytaj dalej...

Nowością na targach była ekspozycja Inspiration Plaza for Bedding Plants, specjalna hala, w której producenci roślin balkonowo-rabatowych pokazywali, jak w inspirujący i innowacyjny sposób eksponować je w centrach ogrodniczych, marketach budowlanych czy supermarketach tak, by zwiększać ich sprzedaż. Zaprezentowane koncepcje były dostosowane do miejsca sprzedaży i opracowane w oparciu o wyniki badania grup konsumenckich przeprowadzone przez Horticultural Production Board.

Jak co roku przeprowadzono konkurs na najlepsze stoisko. Jury brało pod uwagę kryteria takie, jak oryginalność, estetyka i ogólna prezentacja stoiska, a także rodzaj oferowanego produktu i liczba odwiedzających je gości. The Best Stand Award 2013 przyznana została firmie JHL za jej pomysłowe stoisko w kształcie sombrera, a wręczył ją przewodniczący jury Marc Eijsackers.

Jesienna edycja targów FloraHolland, czyli FloraHolland Trade Fair Aalsmeer, odbędzie się w tym roku jak zwykle na giełdzie kwiatowej w Aalsmeer, w dniach 6-8 listopada.

Na podstawie materiałów prasowych FloraHolland

Biofert wspomaga rewitalizację gleby (fot. Fertichem)

Regeneracja gleby pozwala zwiększyć efektywność nawożenia

Codzienność ogrodnika prowadzącego uprawy pod osłonami to wyścig z czasem i zmieniającymi się warunkami. Temperatura i wilgotność w tunelach foliowych ulegają dynamicznym wahaniom, a gleba, intensywnie eksploatowana, nie ma czasu na regenerację. Z biegiem lat [...]

LUMIFORTE_ReduSystemLUMIFORTE_ReduSystem
HortiNet_wyszukiwarka
HortiAdNetHortiAdNet