PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Urządzenia do szklarni na targach Agro Show

Za nami już XIII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2011 w Bednarach (odbyła się w dniach 23–25 października). W targach tych uczestniczą przede wszystkim firmy oferujące sprzęt i maszyny rolnicze, ale pojawia się także oferta dla gospodarstw szklarniowych – w tym roku kilka ciekawych urządzeń zaprezentowała w Bednarach m.in. firma Łukomet. 

W ofercie firmy znalazła się m.in. Samojezdna Belka Nawadniająca do tuneli, przeznaczona do precyzyjnego podlewania np. rozsady produkowanej w tunelu w wielodoniczkach ustawionych na gruncie lub na stołach. Belka zawieszana jest na górnej konstrukcji nośnej, można ją instalować w tunelach o typowych wymiarach (32,5 m, 7,3 m) i nawadniać za jej pomocą powierzchnię o szerokości 5,7 m i długości 30 m. Belka może poruszać się z prędkością od 6 do 7,2 m/min, dawka wody w jednym przejeździe wynosi od 0,4 do 5,0 mm.

Producent zaprezentował również Torową Belkę Polewową, poruszającą się po torach jezdnych, można ją instalować w tunelu lub w terenie otwartym. Podobnie jak poprzedni model belka ta przeznaczona jest do nawadniania rozsady produkowanej w wielodoniczkach ustawionych na gruncie lub na stołach. Zakres prędkości pracy belki wynosi od 1 do 8,7 m/min, ilość podawanej wody – 0,6 do 5,4 mm.

Kolejnym urządzeniem w ofercie zaprezentowanej w Bednarach przez firmę Łukomet był automatyczny opryskiwacz szklarniowy T530, przeznaczony do ochrony pomidorów. Do jego zasilania wykorzystywany jest gaz (propan-butan). Opryskiwacz porusza się z prędkością od 10 do 64 m/min, w rzędach przemieszcza się automatycznie, a między rzędami jest przestawiany przez operatora. Częścią czynności można sterować posługując się pilotem (np. włączanie, wyłączanie napędu i dopływu cieczy). W czasie zabiegów opryskiwacz zużywa około 60 litrów cieczy roboczej na hektar, jest ona rozprowadzana przez 3 atomizery umieszczone na pionowym, wysuwanym i automatycznie obracanym maszcie.

W lipcu rozpoczynają się zbiory polskich borówek

Inauguracja borówkowego sezonu

1 lipca obchodzony jest Dzień Polskiej Borówki. To symboliczny początek borówkowego sezonu w naszym kraju. Borówki z polskich plantacji będą dostępne tylko przez 3 miesiące. Cieszmy się nimi i wartościami, na jakich plantatorzy tego owocu [...]

HortiAdNet