PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Walka Unii Europejskiej z fałszerzami pestycydów

Europol przeprowadził operację, o nazwie Silver Axe (Srebrny Topór) – w ciągu 12 dni dokonano inspekcji 350 kontenerów w największych portach i lotniskach Europy. W rezultacie, kontrole w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Słowenii, Hiszpanii i Holandii ujawniły 190 ton fałszowanych pestycydów.

pozyskany z pixabay

Odkryto również 100 przypadków, w których przepisy zostały naruszone. Naruszenia dotyczyły: fałszerstwa pestycydów (naruszenie własności intelektualnej), nielegalnych pestycydów (np. produkty potencjalnie zawierające nieautoryzowane chemikalia), fałszywych deklaracji i certyfikatów dotyczących np. transportu produktów niebezpiecznych.

Raport komisji Europejskiej donosi, że fałszywe pestycydy stanowią około 10% środków ochrony roślin tego typu obecnych na rynku Unii Europejskiej.

Operacja Silver Axe została zorganizowana przez Unię Europejską w ramach ochrony własności intelektualnej.

Na podstawie: horibiz.com

 

Tulipan 'Orange Juice' - jedna z odmian o rosnącym znaczeniu

Tulipany – holenderska czołówka oraz wschodzące gwiazdy

W sezonie 2018/2019 na plantacjach reprodukcyjnych w Holandii było się w uprawie ok. 1800 wymienionych z nazwy odmian (oraz dodatkowe, zupełnie niszowe). Czołówkę stanowiły te, które mają największe znaczenie w pędzeniu. Na pierwszym miejscu, jeśli [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Agritech 2020 baner 10
HortiAdNet