PODosłonami.pl

Cultilene2020_lipiec
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Wczesne ogórki z okolic Grudziądza

4 marca w gospodarstwie państwa Reginy i Jarosława Zasuniów w Białym Borze odbyło się spotkanie, podczas którego można było zobaczyć wczesne nasadzenia ogórków odmian Meleas RZ F1, Mewa RZ F1, Media RZ F1 oraz wciąż testowanej odmiany 22-806 RZ F1, pochodzących z hodowli organizatora spotkania, firmy Rijk Zwaan. Wydarzenie współtworzył producent mat uprawowych stosowanych w gospodarstwie, firma Grodan. Po prezentacji uprawy, w lokalnej restauracji odbył się panel wykładowy.

Spotkanie rozpoczął Przemysław Opioła, dyrektor Rijk Zwaan Polska

Specjalista z firmy Rijk Zwaan, Wojciech Wasiak scharakteryzował polecane do uprawy pod osłonami odmiany ogórka znajdujące się w ofercie firmy. Najwięcej uwagi poświęcił głównej odmianie uprawianej w gospodarstwie państwa Zasuniów w Białym Borze – ogórkowi Meleas RZ F1. Odmiana została porównana z innymi standardami tego hodowcy oraz z wciąż testowaną, nową odmianą, które specjalnie na potrzeby tego zestawienia (czy jak mówił „dla urozmaicenia”) zostały posadzone w kilku rzędach w obiekcie. W części wykładowej specjalista przedstawił i scharakteryzował różne opcje kontynuowania produkcji, które ogrodnicy mogą wybrać po zakończonym, wiosennym cyklu uprawowym oraz czynniki zagrażające letnim oraz letnio-jesiennym nasadzeniom, zarówno pomidorów, jak i ogórków szklarniowych.

Ben Nikaj z firmy Grodan omówił rodzaje mat uprawowych produkowanych przez firmę, a także korzyści jakie daje precyzyjne nawadnianie i jego różne strategie. O nowym, bezprzewodowym, mobilnym systemie pomiarowym GroSens®, mówił Tomasz Kosch reprezentujący producenta urządzenia, firmę Grodan (więcej na temat urządzenia tu).

Szczegóły wykładów ukażą się wkrótce

AIPH Conference_Sept. 2020

Konferencja AIPH: jak uzdrowić branżę roślin ozdobnych po kryzysie?

„Recovery from Crisis – the Future for Ornamentals” to tytuł konferencji, którą organizuje AIPH (International Association of Horticultural Producers), czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników, we współpracy z czasopismem branżowym FloraCulture International (FCI). Odbędzie się ona [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet