Webinarium – torf w ogrodnictwie, podłoża uprawowe przyjazne środowisku

PODosłonami.pl

HortiWizja_najnowszy odcinek 29c
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Webinarium – torf w ogrodnictwie, podłoża uprawowe przyjazne środowisku

Już jutro, 18 maja odbędzie się bezpłatne webinarium pt. „Sustainable Growing Media”. Organizatorem tego wydarzenia jest magazyn FloraCulture International (FCI) wydawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (AIPH). Webinarium będzie okazją do dyskusji na temat bieżącej tendencji – wzrostu znaczenia przyjaznych środowisku (sustainable) podłoży uprawowych, które miałyby zastępować torf albo stanowić istotną część dodatków do niego.

Torf i problemy związane z jego wykorzystywaniem w ogrodnictwie będą osią tematyczną wydarzenia, fot. FCI

Torf i problemy związane z jego wykorzystywaniem w ogrodnictwie będą osią tematyczną wydarzenia, fot. FCI

Torf i jego alternatywy

Wykorzystanie torfu w ogrodnictwie jest coraz większym wyzwaniem dla rządów i organizacji pozarządowych na całym świecie, z uwagi na walkę ze zmianami klimatycznymi. Zarazem branża roślin ozdobnych wymaga podłoży dobrej jakości, standaryzowanych i powtarzalnych dla użytkownika, dostępnych w korzystnej cenie. Torf od wielu lat spełnia te wymagania, ale jednocześnie producenci substratów i naukowcy poszukują jego alternatyw.

Program webinarium

• Marko Pomerants, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Torfu (International Peatland Society – IPS) przedstawi globalne spojrzenie na torf i jego wykorzystanie w ogrodnictwie oraz omówi działania IPS mające na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju, a także rozwiązywanie problemów związanych z tym zagadnieniem.

• Cecilia Luetgebrune z Growing Media Europe – AISBL (międzynarodowej organizacji, która zrzesza europejskich producentów substratów oraz dodatków do podłoży uprawowych) powie, w jaki sposób dostawcy podłoży radzą sobie z kwestią zrównoważonego rozwoju. Przedstawi bariery, które ograniczają wprowadzanie zmian i sposoby pokonywania tych przeszkód w różnych krajach.

• Catherine Dawson z Melcourt Industries Ltd zaprezentuje program Sustainable Growing Media Sourcing (pozyskiwanie podłoży w sposób przyjazny środowisku) i jego ustanowienie w Wielkiej Brytanii oraz sposób, w jaki branża dostawców podłoży osiąga zrównoważony rozwój w kontekście silnego lobby obrońców środowiska naturalnego.

• Dyskusja panelowa, w której wezmą udział: Ted Vollebregt (Klassmann Deilmann), Hein Boon (RHP) i Jan de Smet (Forteco, będące częścią Grupy Van der Knaap). Uczestnicy webinarium będą mogli zadawać pytania i dołączyć do debaty.

Webinarium „Sustainable Growing Media” odbędzie się 18 maja w godzinach 15:00-16:30 i jest bezpłatne (sponsorem wydarzenia jest ICL Specialty Fertilizers).

Aby wziąć w nim udział, trzeba się zarejestrować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet