PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Większe możliwości ochrony roślin

Firma Syngenta poinformowała o rozszerzeniu rejestracji preparatu Scorpion 325 SC. Jest on polecany do ochrony przed wielu chorobami grzybowymi – takim jak: alternarioza, szara pleśń, rdza, czerń krzyżowych, zgnilizna twardzikowa, mączniak prawdziwy, a także do zwalczania Stemphylium sp.

Obecna rejestracja obejmuje kilkadziesiąt gatunków. W etykiecie preparatu Scorpion 325 SC po raz pierwszy pojawiała się możliwość ochrony wielu nowych upraw oraz nowych zastosowań (w przypadku niektórych gatunków dopuszczono również możliwość wykonywania zabiegów w uprawach pod osłonami).

– Cebula, por i inne warzywa cebulowe – czosnek, siedmiolatka i szczypiorek.  W uprawach tych preparat jest polecany do ochrony przed alternariozą, rdzą, a także plamistością powodowana przez Stemphylium sp., powodującą znaczne straty w uprawach.

– W uprawie truskawek Scorpion 325 SC jest obecnie zarejestrowany także do ochrony planacji pod osłonami. Zwalcza białą plamistością liści i antraknozę, w etykiecie obecnie uwzględniono także ochronę przed mączniakiem prawdziwym truskawki oraz nekrozami powodowanymi przez Gnomonia sp.

–  Malina i jeżyna – możliwość ich ochrony jest nowym zapisem w etykiecie środka. Może on być używany do ochrony przed antraknozą, rdzą, białą plamistością i mączniakiem.

– Pietruszka i pasternak.

– Cukinia, patison, kabaczek, dynia, melon i arbuz – obecna rejestracja daje możliwość ochrony przed wieloma chorobami, m.in.  mączniakiem prawdziwym.

Pełne informacje dotyczące możliwości zastosowania preparatu znajdują się w jego etykiecie.

Tulip Trade Event to marcowe dni otwarte 13 firm holenderskich

Tulip Trade Event po raz piąty

W tym roku w Holandii zagoszczą 5. dni otwarte pod nazwą Tulip Trade Event, organizowane przez kilkanaście tamtejszych przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją, dystrybucją (zwłaszcza eksportem) cebul kwiatowych, a także hodowlą tulipana. Odbędą się w [...]

1 komentarz do “Większe możliwości ochrony roślin

  1. / Odpowiedź

    Chętnie przetestuję ten produkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Agritech 2020 baner 10
HortiAdNet