PODosłonami.pl

Hazera 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Większe możliwości ochrony roślin

Firma Syngenta poinformowała o rozszerzeniu rejestracji preparatu Scorpion 325 SC. Jest on polecany do ochrony przed wielu chorobami grzybowymi – takim jak: alternarioza, szara pleśń, rdza, czerń krzyżowych, zgnilizna twardzikowa, mączniak prawdziwy, a także do zwalczania Stemphylium sp.

Obecna rejestracja obejmuje kilkadziesiąt gatunków. W etykiecie preparatu Scorpion 325 SC po raz pierwszy pojawiała się możliwość ochrony wielu nowych upraw oraz nowych zastosowań (w przypadku niektórych gatunków dopuszczono również możliwość wykonywania zabiegów w uprawach pod osłonami).

– Cebula, por i inne warzywa cebulowe – czosnek, siedmiolatka i szczypiorek.  W uprawach tych preparat jest polecany do ochrony przed alternariozą, rdzą, a także plamistością powodowana przez Stemphylium sp., powodującą znaczne straty w uprawach.

– W uprawie truskawek Scorpion 325 SC jest obecnie zarejestrowany także do ochrony planacji pod osłonami. Zwalcza białą plamistością liści i antraknozę, w etykiecie obecnie uwzględniono także ochronę przed mączniakiem prawdziwym truskawki oraz nekrozami powodowanymi przez Gnomonia sp.

–  Malina i jeżyna – możliwość ich ochrony jest nowym zapisem w etykiecie środka. Może on być używany do ochrony przed antraknozą, rdzą, białą plamistością i mączniakiem.

– Pietruszka i pasternak.

– Cukinia, patison, kabaczek, dynia, melon i arbuz – obecna rejestracja daje możliwość ochrony przed wieloma chorobami, m.in.  mączniakiem prawdziwym.

Pełne informacje dotyczące możliwości zastosowania preparatu znajdują się w jego etykiecie.

1 komentarz do “Większe możliwości ochrony roślin

  1. / Odpowiedź

    Chętnie przetestuję ten produkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TSW 2021
Florensis Poinsecja
W br. planowane jest sporo stacjonarnych targów, wystaw, wydarzeń, ale ich faktyczna realizacja zależeć będzie od sytuacji pandemicznej, fot. A. Cecot

Targi, wystawy, wydarzenia – jak się układają te puzzle

Okres pandemii koronawirusowej to czas niepewności, która w ogromnym stopniu dotyczy organizacji masowych imprez branżowych. Od końca lutego 2020 r. targi, wystawy, wydarzenia są odwoływane, przenoszone, zamieniane na wirtualne spotkania i prezentacje czy webinaria. Bieżący [...]

HortiAdNet