PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Większe możliwości ochrony roślin

Firma Syngenta poinformowała o rozszerzeniu rejestracji preparatu Scorpion 325 SC. Jest on polecany do ochrony przed wielu chorobami grzybowymi – takim jak: alternarioza, szara pleśń, rdza, czerń krzyżowych, zgnilizna twardzikowa, mączniak prawdziwy, a także do zwalczania Stemphylium sp.

Obecna rejestracja obejmuje kilkadziesiąt gatunków. W etykiecie preparatu Scorpion 325 SC po raz pierwszy pojawiała się możliwość ochrony wielu nowych upraw oraz nowych zastosowań (w przypadku niektórych gatunków dopuszczono również możliwość wykonywania zabiegów w uprawach pod osłonami).

– Cebula, por i inne warzywa cebulowe – czosnek, siedmiolatka i szczypiorek.  W uprawach tych preparat jest polecany do ochrony przed alternariozą, rdzą, a także plamistością powodowana przez Stemphylium sp., powodującą znaczne straty w uprawach.

– W uprawie truskawek Scorpion 325 SC jest obecnie zarejestrowany także do ochrony planacji pod osłonami. Zwalcza białą plamistością liści i antraknozę, w etykiecie obecnie uwzględniono także ochronę przed mączniakiem prawdziwym truskawki oraz nekrozami powodowanymi przez Gnomonia sp.

–  Malina i jeżyna – możliwość ich ochrony jest nowym zapisem w etykiecie środka. Może on być używany do ochrony przed antraknozą, rdzą, białą plamistością i mączniakiem.

– Pietruszka i pasternak.

– Cukinia, patison, kabaczek, dynia, melon i arbuz – obecna rejestracja daje możliwość ochrony przed wieloma chorobami, m.in.  mączniakiem prawdziwym.

Pełne informacje dotyczące możliwości zastosowania preparatu znajdują się w jego etykiecie.

Na plantacjach, na których zadbano o nawożenie i ochronę rośliny są w dobrej kondycji

Aktualna sytuacja w truskawkowej branży

Na temat sytuacji w rozpoczętym sezonie zbiorów truskawek rozmawiano podczas debaty online zorganizowanej na portalu Facebook przez portal Jagodnik.pl. Specjaliści zaproszeni do udziału w dyskusji – Marcin Gortat, Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, [...]

1 komentarz do “Większe możliwości ochrony roślin

  1. / Odpowiedź

    Chętnie przetestuję ten produkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2020
HortiAdNet