PODosłonami.pl

De Ruiter - Hakumaru 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Wirtualne pokazy roślin – zamiast FlowerTrials® 2020

Po tym, jak z powodu pandemii koronawirusowej odwołano wszystkie tegoroczne imprezy branżowe zaplanowane na lato, niektórzy z uczestników FlowerTrials® – czyli czerwcowych dni otwartych w Holandii i Niemczech – zapowiedzieli zastępcze wydarzenia online. Pomysł ten podejmowały kolejne firmy hodowlane, toteż obecnie, jeśli ktoś zdecyduje się na zdalny udział w pokazach roślin balkonowo rabatowych i doniczkowych (m.in. chryzantem), ma z czego wybierać. W paru przypadkach możliwe są realne wizyty w siedzibach przedsiębiorstw i kontakt „na żywo” z nowościami odmianowymi, które z założenia, są zawsze w centrum uwagi organizatorów i zwiedzających FlowerTrials®. FT „w realu” miały się odbyć po raz 17., jak zwykle w 24. tygodniu roku.

W 2020 roku odwołano FlowerTrials, a wiele pokazów nowych odmian roślin balkonowo-rabatowych odbędzie się wirtualnie (np. w firmie Beekenkamp),

W 2020 roku odwołano FlowerTrials, a wiele prezentacji nowych odmian roślin balkonowo-rabatowych odbędzie się za pośrednictwem internetu (np. w firmie Beekenkamp), fot. A. Cecot

Od 8 czerwca – do końca lipca, a nawet dłużej

FlowerTrials® to w Europie najważniejsze wydarzenie dla profesjonalistów z sektora balkonowo-rabatowego. Miało się w tym roku odbyć w dniach 9-12 czerwca i zgromadzić 62 firmy hodowlane oraz dystrybucyjne; prezentacje zaplanowano w 28 lokalizacjach – większość w Holandii (w regionach Aalsmeer i Westland), a kilka w Niemczech.

Po odwołaniu FlowerTrials®, co nastąpiło pod koniec marca, wybuchł ogólny kryzys na rynku roślin ozdobnych, toteż przestano myśleć o promocji nowości na sezon 2021, ale już po połowie maja br., zaczęły się pojawiać inicjatywy przywracające życie międzynarodowej branży. Napływały kolejne informacje o możliwościach wirtualnego zapoznawania się z nowymi (i nie tylko) odmianami różnych firm z ofertą balkonowo-rabatową (i doniczkową oraz bylinową), które miały wziąć udział we FlowerTrials® 2020. Informacje te dotyczą wydarzeń głównie z 24. tygodnia (8-14 czerwca), ale także późniejszych (proponowanych w 25. tygodniu, czyli pomiędzy 15 a 21.06. 2020 r., czy wręcz – w niektórych przypadkach – w kolejnych miesiącach: do końca lipca albo nawet sierpnia).

Przeważnie wersja cyfrowa

Oto podstawowe informacje o większości pokazów, które mają być substytutem FlowerTrials 2020:

● ABZ Seeds. Ten holenderski hodowca ozdobno-użytkowych truskawek rozmnażanych z nasion proponuje w 24. tygodniu wirtualną wizytę w miejscu pod nazwą Holland Strawberry House

● Firma Beekenkamp Plants z Maasdijk w Holandii zaprasza w dniach 9-12.06 na Flower Digi Trials. Proponuje m.in. internetowe zwiedzanie swojego ogrodu pokazowego z testowanymi odmianami, który przygotowano na drugą dekadę czerwca – na 24. tydz. roku i postanowiono przez całe lato (w tygodniach 26., 28. i 30., czyli do 26 lipca) udostępniać go na odległość: w wersji „live”, za pomocą narzędzia Google Street View. Zaplanowano też inne prezentacje poszczególnych grup roślin, które są specjalnością tego hodowcy i producenta materiałów wyjściowych – filmy wideo (10), vlogi, seminarium internetowe. We czwartek 11 czerwca po południu ma się odbyć w realnym czasie sesja Q&A (Questions & Answers Time) przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieli odwiedzić firmę Beekenkamp podczas FlowerTrials®. Można wysyłać pytania, na które zespół specjalistów tego przedsiębiorstwa odpowie w trakcie tej sesji.

● Przedsiębiorstwo Benary Samenzucht proponuje w 24. tygodniu wirtualne zwiedzanie (Virtual Tour at Benary ) – zdalny pokaz własnych nowych odmian w swojej siedzibie w Hann. Münden w Niemczech. Można się z nimi wówczas zapoznać na dwa sposoby: obejrzeć filmiki wideo na temat poszczególnych premier hodowlanych (udostępnione będą na playliście kanału YouTube firmy Ernst Benary i osiągalne w dowolnym momencie) bądź wziąć udział w „indywidualnych projekcjach live” – w czasie rzeczywistym (wirtualne oprowadzanie danej osoby, wcześniej jednak umówionej z konkretnym przedstawicielem firmy Benary). Przedsiębiorstwo to zachęca również klientów, by oglądnęli Benary TeleCAST 2020 YouTube’ową relację z wiosennych, wirtualnych w tym roku pokazów w USA  (California Spring Trials).

● Brandkamp. Kolekcja pokazowa (i zarazem testy porównawcze) roślin balkonowo-rabatowych tej firmy – “The Brandkamp Test and Show Garden” – będą od 15 czerwca dostępne dla zwiedzających w nowej lokalizacji przedsiębiorstwa w Isselburg – Anholt (Niemcy). Potrzebne jest wcześniejsze zgłoszenie wizyty mailem: Jeroen.dekuijer@brandkamp.de

● Izraelska firma Danziger zaprasza na „realne” dni otwarte w Holandii (Danziger Open House in the Netherlands) – w siedzibie przedsiębiorstwa Imperial Plants w Bleiswijk, w dniach 9-12 czerwca w godzinach 9:00-17:00. Poświęcone będą nowościom hodowlanym Danzigera na 2021 r., ale bez zwyczajowego udziału zespołu specjalistów z Izraela, z którymi można się jednak skontaktować za pośrednictwem aplikacji ZOOM.

● Dümmen Orange. Hodowca ten oferuje „realne” zwiedzanie swoich ogrodów pokazowych w miejscowościach De Kwakel (Holandia) i Rheinberg (Niemcy) – przez całe lato. Kolekcje odmian – roślin balkonowo-rabatowych, doniczkowych, bylin – można też oglądać online (digital gardens).

● Elsner pac Vertriebsgesellschaft mbH organizuje 13 i 14 czerwca Dni Otwarte (9:00-14:00) w swoim nowym oddziale produkcyjnym w Thiendorf (Niemcy). Niezbędne jest wcześniejsze zarejestrowanie się. Umówione wizyty w tym gospodarstwie, w którym prezentowane będą nowe odmiany tego hodowcy (najważniejsze premiery pokazuje wideo), możliwe są do 30.06.

● Florensis. Ta holenderska firma proponuje, nie tylko w 24. tygodniu, Florensis Solutions 2020 – cykl filmików wideo przedstawiających i omawiających nowości tej firmy – dotyczące poszczególnych gatunków, np. dalii, pelargonii, petunii

● HilverdaFlorist. Connect & Create to codzienna porcja informacji o nowościach odmianowych tego hodowcy (m.in. doniczkowych goździków oraz ogrodowych alstremerii), przesyłanych w 24. tygodniu klientom i innym zainteresowanym, którzy w poprzednich latach odwiedzili firmę HilverdaFlorist podczas FlowerTrials®. W dniach 9-12 czerwca organizowane są też „prawdziwe” pokazy w De Kwakel w Holandii (z uwagi na reguły bezpieczeństwa koronawirusowego, konieczna wcześniejsza zapowiedź wizyty mailem: event@hilverdaflorist.com).

Przedsiębiorstwo PanAmerican Seed zapowiada „FlowerTrials® z domu”, czyli FlowerSTREAM, który odbędzie się 11 czerwca. Będzie to godzinne webinarium, czyli wirtualne spotkanie z przedstawicielami firmy. Dostępne są 2 terminy – w godz. 9: 00-10:00 bądź 14:00-15:00. Rejestracja na www.panamseed.com/flowerstream. Przygotowano też specjalną aplikację mobilną – FlowerTrials mobile app, która ma ułatwić zapoznanie się z nowościami tego hodowcy na 2021 r. Można ją ściągnąć za pośrednictwem strony internetowej panamseed.com. Proponowane jest ponadto obejrzenie relacji wideo z wirtualnych Spring Trials w Kalifornii – SimulCAST20.

● Royal van Zanten rozpoczął V-Trials. W obrębie tych wirtualnych pokazów zaplanowano 5 webinariów, w których można uczestniczyć w dniach 8-11 czerwca. Będą poświęcone m.in. nowej grupie doniczkowych chryzantem drobnokwiatowych Milkshake™, roślinnym bestsellerom z asortymentu tego holenderskiego hodowcy, marketingowi. Proponowany jest także indywidualne spotkanie online (za pośrednictwem Skype’a bądź ZOOM-u) z menedżerem z holenderskiej firmy RvZ, po wcześniejszym umówieniu się mailowo: marketing@royalvanzanten.com.

Schneider Youngplants. Holenderska firma specjalizująca się w produkcji materiałów wyjściowych, prezentuje najcenniejsze nowości na 2021 r. na filmie wideo, nakręconym w swoich szklarniach produkcyjnych, gdzie co roku prowadzi testy odmian i ocenia je, dołączając niektóre z nich do oferty komercyjnej.

● Selecta one®. Tak zwane „Ogrody pokazowe” (show gardens)  tego niemieckiego hodowcy są otwarte w jego siedzibie w Stuttgartcie od czerwca do września, a także w gospodarstwie Filla w Straelen. Prezentowane tam rośliny (odmiany) można oglądać po umówieniu wizyty. Możliwe jest także – po uprzednim skontaktowaniu się z przedstawicielem firmy – indywidualne zwiedzanie online (virtual tours of a digital showroom). Wyróżniane nowości pokazuje też ona na filmikach wideo.

SUNTORY SUMMER GARDEN 2020 (Letni ogród firmy Suntory) będzie dostępny dla profesjonalnych gości w okresie od 15 czerwca do 28 sierpnia w siedzibie przedsiębiorstwa MNP flowers (które w Europie reprezentuje tego japońskiego hodowcę) – w Leimuiderbrug (Holandia). „Ogród” to prezentacja testowanych odmian i tych już wprowadzonych – w sumie 12 rodzajów/brandów (jak np. Surfinia®, Million Bells®, Sundaville®), 53 nowości oraz 113 ocenianych i wciąż podlegających selekcji kreacji hodowlanych. Rejestracja wizyty na www.mnpflowers.com. Kontakt: + 31 172 50 67 00, hello@mnpflowers.com.

● Syngenta Flowers proponuje w 25. tygodniu (15-21 czerwca) Virtual Tour – wirtualne (3600) zwiedzanie pokazów w szklarniach tej firmy w Holandii. Zdalny dostęp do prezentowanych odmian ma być możliwy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu (24/7) – po rejestracji na www.syngentaflowers.eu/virtualtour. Do wyboru ma być kilka wersji językowych oraz dwie formy wizyty – samodzielna lub z ekspertem z firmy Syngenta, obecnym na miejscu, w Holandii. Zwiedzanie odbędzie się w systemie analogicznym do Google Street View, który umożliwia oglądanie danego przedmiotu z różnych stron. Dodatkowe informacje o odmianach oraz uprawie będą dostarczone za pomocą opisów oraz filmów wideo – zamieszczonych na portalu hodowcy. Virtual Tour przedsiębiorstwa Syngenta Flowers organizowany jest w następstwie dobrych doświadczeń po podobnym, marcowym spotkaniu z klientami, gdy odwołano „fizyczne” kalifornijskie Spring Trials i zamieniono je na internetowy webCAST.

● Przedsiębiorstwo Takii Europe B.V. zaprasza na Takii Talks – interaktywne webinarium, które odbędzie się 10 czerwca w godz. 15:00-16:00, pod hasłem „Jeśli Ty nie możesz przyjechać do nas, my zjawimy się u Ciebie”. Ma dotyczyć przeglądu nowości odmianowych, które firmy Takii oraz Sahin zamierzają wprowadzić na europejski rynek w nadchodzącym sezonie. Program webinarium jest następujący: 15:00 – powitanie, 15:05 – cenne odmiany do uprawy na kwiaty cięte, 15:15 – nowości balkonowo-rabatowe i doniczkowe, 15:30 – wyjątkowe odmiany nasturcji hodowli firmy Sahin. Potrzebna jest wcześniejsza rejestracja internetowa.

Regularne informacje o nowościach na następny sezon                                 

Niezależnie od indywidualnych pokazów w sieci i konferencji online, na portalu FlowerTrials można zapoznać się z wybranymi nowościami =Highlights 2020 poszczególnych firm, które miały uczestniczyć w tegorocznych FT.

Kolejna edycja FlowerTrials® – 15-18 czerwca 2021 roku.

Begonia boliviensis Rivulet 'Nogat_Florensis

Begonia boliviensis Rivulet ‚Nogat’, fot. A. Cecot

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Syngenta _ Maluno
HortiAdNet