PODosłonami.pl

Cultilene8
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Wirtualne prezentacje warzywnicze

Pod koniec września w Holandii zwykle odbywała się seria dni otwartych warzywniczych firm nasiennych. W czasie epidemii koronawirusa część z tych wydarzeń zostało uzupełnionych lub zastąpionych spotkaniami w przestrzeni wirtualnej, z możliwością obejrzenia za pośrednictwem internetu odmian prezentowanych ba poletkach pokazowych. Niektóre firmy przygotowały bardzo ciekawy program webinariów i konsultacji ze specjalistami, zajmującymi się poszczególnymi gatunkami. Konsultacje są prowadzone w małych grupach lub indywidualnie – po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie internetowej.

(Shutterbug75-2077322, Pixabay)

Hazera Experience days 2020

Wczoraj rozpoczęło się trzydniowe wydarzenie (22-24 września) organizowane przez firmę Hazera we współpracy z HM.Clause pod hasłem „Reconnect, share, inspire”.  W programie znalazły się m.in. ciekawe prezentacje przygotowane przez specjalistów na temat gospodarowania wodą w uprawie warzyw, uprawy zrównoważonej czy trendów konsumenckich. Menedżerowie handlowi przekazują informacje  na temat kierunków hodowli najważniejszych grup warzyw – pomidorów, arbuzów, cebuli, marchwi i warzyw kapustnych (prezentacje będą dostępne również po zakończeniu wydarzenia). Ponadto prezentowane są zdjęcie odmian oraz filmy, a także przygotowano przewodnik pdf po polu pokazowym z opisem ponad 100 odmian.

Grow Together

Pod tym hasłem dni otwarte zorganizowała w tym roku firma Enza Zaden, w dniach 22-2 września. Rzeczywisty pokaz odmian zorganizowano w Holandii w miejscowości Twisk, możliwe jest także zdalne uczestniczenie w wydarzeniu – po wcześniejszym umówieniu z przedstawicielami firmy.

Odmiany warzyw marki Vitalis przeznaczone do upraw ekologicznych można zobaczyć na polach demonstracyjnych w holenderskim Voorst, prezentację zorganizowano pod hasłem „For Organic Live”, wizyta jest możliwa po wcześniejszym umówieniu się z przedstawicielami firmy Enza Zaden.

Fields of Innovation…

…to wydarzenie prezentujące hodowlany dorobek warzywniczej Syngenty, trwające od 21 do 25 września, wirtualna wersja odbywa się w tym samym terminie. W pokazach wirtualnych wykorzystano technologię 3D, odwiedzający mogą przeglądać wszystkie poletka pokazowe i wybierać interesujące ich uprawy. Przygotowano także filmy prezentujące poszczególne odmiany. Możliwe jest także zadawanie na żywo pytań ekspertom agrotechnicznym.

 

 

'Santosh Violet' - wielkokwiatowa odmiana chryzantemy doniczkowej; uprawa w gospodarstwie pp. Niemczewskich, II dekada października br., fot. A. Cecot

Chryzantemy – sprzedaż na ostatniej prostej

W rodzinnym gospodarstwie „Ogród Niemczewskich” w podkrakowskich Zielonkach kończy się sprzedaż doniczkowych chryzantem, które co roku są produkowane w sezonie letnio-jesiennym, po roślinach balkonowo-rabatowych, i trafiają w większości do marketów. Chryzantemy z tego gospodarstwa [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Netafim
HortiAdNet