PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Wspomnienie o śp. Tadeuszu Moczulskim

Śp. Tadeusz Moczulski był wspaniałym, godnym zaufania człowiekiem pracy, wizjonerem. Na zawsze zostanie w naszej pamięci jako nie odmawiający innym pomocy oraz w pełni zaangażowany we wszystko czym się zajmował. Był człowiekiem mądrym, uczciwym, serdecznym i ciepłym. Zawsze kierował się w swoim postępowaniu uczciwością i pragmatyzmem. Zawsze też starał się dostrzec człowieka i jego potrzeby.

śp. Tadeusz Moczulski

Śp. Tadeusz Moczulski

Śp. Tadeusz Moczulski urodził się 31 października 1949 roku w Otwocku. Tam ukończył szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. W 1967 roku rozpoczął studia na Wydziale Ogrodniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po ukończeniu studiów ogrodniczych pracował w Zakładzie Ogrodniczym w Mysiadle koło Warszawy. W 1973 r. rozpoczął pracę w Warzywniczym Zakładzie Doświadczalnym w Przyborowie, gdzie objął funkcję kierownika jednego z działów szklarniowych z produkcją pomidorów. Zarządzał także uprawą warzyw polowych.

W 1984 r. rozpoczął własną działalność ogrodniczą w Pilźnie. Zajmował się uprawą warzyw w tunelach oraz w polu, a także sadownictwem.

W 1993 roku powrócił do Zakładu Ogrodniczego Przyborów, gdzie objął stanowisko kierownika działu handlowego. Był głównym inicjatorem i faktycznym autorem utworzenia spółki Zakład Ogrodniczy Przyborów Sp. z o.o. w 1999 roku. Przez wiele lat z ogromnym zaangażowaniem poświęcał się, razem z żoną Urszulą Moczulską, prowadzeniu Zakładu Ogrodniczego Przyborów, zajmując się wszystkimi bieżącymi sprawami spółki.

W 2014 roku wraz z rodziną podjął decyzję o wybudowaniu nowoczesnego obiektu szklarniowego w Chotowej koło Dębicy. Po przejściu na emeryturę nadal aktywnie uczestniczył w pracach w szklarni w Chotowej, wspierając bliskich swoją codzienną pracą i obecnością.

Był jednym z założycieli Stowarzyszenia Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, pełnił przez wiele lat funkcję członka zarządu. Jego wkład i zaangażowanie w pracę stowarzyszenia doceniamy do dziś. Brał na siebie ciężar scalenia środowiska ogrodników, które było bliskie jego sercu. Jego zaangażowanie i doświadczenie przyczyniło się do dynamicznego rozwoju stowarzyszenia, a środowisko ogrodników miało w nim znamienitego reprezentanta walczącego o ich prawa.

Odszedł nagle 2 maja 2019 r. po krótkiej, ciężkiej chorobie. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały, oddany ludziom, dobry człowiek.

Rodzinie wyrazy najszczerszego współczucia i żalu oraz słowa wsparcia i otuchy w trudnych chwilach po stracie Męża i Ojca, składa Zarząd oraz Członkowie Stowarzyszenia Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami.

Truskawki z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski wyróżniają się pięknym wyglądem i doskonałym smakiem

Truskawki w tunelach

Producenci z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski z Lubelszczyzny uprawiają truskawki na powierzchni 4 ha. Ponad 1 ha stanowią uprawy wczesne, prowadzone w tunelach foliowych firmy Haygrove. Produkowane truskawki wyróżniają się wysoką, powtarzalną jakością oraz wyjątkowym smakiem. [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet