Tulip Trade Event 2022 – wracają tulipanowe dni otwarte w Holandii

PODosłonami.pl

De Ruiter_TATEMARU MUCHO

Tulip Trade Event 2022 – wracają tulipanowe dni otwarte

Po spowodowanym pandemią, dwukrotnym – w 2020 i 2021 r. – odwołaniu holenderskich tulipanowych dni otwartych, organizatorzy tego niepowtarzalnego międzynarodowego wydarzenia postanowili w tym roku je przywrócić. Tulip Trade Event 2022 ma się odbyć już niedługo – od 23 do 25 marca, jak zwykle w okresie produkcji pędzonych tulipanów.

Czytaj dalej...
Tulip Trade Event to niepowtarzalny przegląd produkcyjnych odmian tulipana, który organizowany jest w marcu w Holandii - w kilkunastu lokalizacjach (fot. A. Cecot)

Tulip Trade Event to niepowtarzalny przegląd produkcyjnych odmian tulipana, który organizowany jest w marcu w Holandii - w kilkunastu lokalizacjach (fot. A. Cecot)

Piąta edycja – mały jubileusz, nowe nadzieje

Podczas lutowej dyskusji uczestników TTE – czyli kilkunastu holenderskich przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją, dystrybucją (zwłaszcza eksportem) cebul kwiatowych, a także hodowlą tulipana zdecydowano się przywrócić Tulip Trade Eevent.

I tak: tegoroczna, 5. już odsłona wydarzenia, które przypada na 12. tydzień, potrwa trzy dni – od środy do piątku. W tym czasie dwanaście  firm w różnych miejscach Holandii otworzy swe podwoje dla gości z kraju i zagranicy (profesjonalistów), którzy będą mogli na żywo zobaczyć pędzone tulipany i inne wiosenne rośliny cebulowe oraz spotkać się i porozmawiać z gospodarzami pokazów.

Firmy uczestniczące w TTE podkreślają, że kwitnące, kolorowe tulipany zwiastują nadejście wiosny i kojarzą się z nadzieją oraz pozytywną energią. Organizatorzy mają więc przekonanie, że ta symbolika znajdzie w br. odzwierciedlenie w rzeczywistości i będzie oznaczać zapowiedź lepszych czasów po pandemii Covid-19 oraz optymistyczne spojrzenie w przyszłość. Uzasadnione, gdyż – po gwałtownym załamaniu wiosną 2020 r. i dużym wówczas kryzysie – handel kwiatami, w tym tulipanami, dobrze się odrodził. Na całym świecie wzrósł popyt na kwiaty, a sektor tulipanów – jako jeden z działów rynku roślin ozdobnych – odniósł z tego powodu korzyści.

Dwanaście lokalizacji, pełen przegląd odmian produkcyjnych

Podczas dni otwartych Tulip Trade Event 2022 goście będą mogli zapoznać się z ofertą 12 holenderskich firm (o 1 mniej niż w 2019 r.) – z prowincji Holandia Północna (m.in. rejon miejscowości Alkmaar i Enkhuizen) oraz Holandia Południowa (okolice Lisse). Będą to: P. Aker, Amsonia, Boots Flowerbulbs, Borst Bloembollen, BOT Flowerbulbs, Haakman Flowerbulbs, Holland Bulb Market, P. Nelis & zoon’s Flowerbulbs, Nord Lommerse, C. Steenvoorden, VWS Flowerbulbs oraz Jan de Wit en Zonen.

Uczestnicy ci zapraszają zainteresowanych do zapoznania się z oferowanym asortymentem odmian – głównie do uprawy na kwiaty cięte, omówienia trendów i kierunków rozwoju sektora oraz wymiany poglądów na temat przyszłości tulipanowego sektora. Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji TTE, także teraz dni otwarte będą miejscem prezentacji i promocji nowości (ale również wszystkich innych odmian, które znajdują się w ofercie hodowców lub eksporterów). Jednym z haseł wydarzenia jest: „Zobacz, które z nowych odmian zdobędą w przyszłości na rynek?

Przy okazji – Keukenhof

Tulip Trade Event odbywa się w terminie zbiegającym się z datą (24 marca) otwarcia słynnych ogrodów Keukenhof, które dla świata są symbolem holenderskiego tulipanowego biznesu i które także przez dwa sezony nie były dostępne „w realu”.

Tulip Trade Event w czasie pandemii

W trakcie TTE będą przestrzegane obowiązujące przepisy związane z pandemią koronawirusową (bieżące informacje na temat epidemicznych regulacji w Holandii są dostępne na stronie internetowej niderlandzkiego rządu – obecne obostrzenia są aktualne do co najmniej 8 marca). Między innymi nie odbędzie się uroczyste otwarcie TTE, które zgromadziłoby zbyt wiele osób w jednym miejscu.

Organizatorzy TTE 2022 informują o konieczności wcześniejszego umówienia wizyt w poszczególnych firmach – więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej wydarzenia

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dobrych, spokojnych i zdrowych Świąt

To był bardzo trudny rok dla większości z nas. Niech Wigilia i nadchodzące dni Świąt Bożego Narodzenia, mimo, że nieco inne niż zwykle, często z dala od bliskich, przyniosą chwile spokoju i radości. Nawet, gdy [...]

Florensis_Dianthus
BIOCONT
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet