PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Wysokie maty firmy Grodan i system e-Gro – wykład Marcina Włodarczyka

Prezentujemy dwa wykłady specjalisty ds. uprawy bezglebowej w wełnie kamiennej – Marcina Włodarczyka z firmy Grodan. Podczas konferencji na targach TSW w Nadarzynie specjalista omówił zasady i zalety uprawy w wysokich matach wełny mineralnej (10 cm wysokości). Przedstawił również możliwości zarządzania i kontroli uprawy precyzyjnej przy wykorzystaniu cyfrowej platformy e-Gro. Praktyków i pasjonatów nowoczesnego ogrodnictwa zapraszamy do wysłuchania wykładów!

Wysokie maty uprawowe Grodan

Podczas konferencji na targach TSW specjalista z firmy Grodan Marcin Włodarczyk przedstawił informacje o uprawie na wysokich matach uprawowych (10 cm wysokości). Specjalista zwracał uwagę na optymalne dla roślin warunku powietrzno-wodne panujące w tych matach. Rośliny uprawiane na wysokich matach są w mniejszym stopniu narażone na zalanie czy na rozwój chorób (m.in. fuzariozy czy choroby szalonych korzeni  – tzw. crazy roots). Rośliny uprawiane w wysokich matach łatwiej jest ukierunkować generatywnie. Warto poznać charakterystykę wysokich mat i specyfikę uprawy w nich.

Platforma cyfrowa e-Gro

Kolejnym tematem omawianym przez specjalistę z firmy Grodan była platforma cyfrowa e-Gro. Umożliwia ona gromadzenie w jednej aplikacji wszystkich ważnych danych z uprawy oraz kontrolę uprawy. Jest dostępna z komputerów czy urządzeń mobilnych. Platforma cyfrowa e-Gro to nowoczesne narzędzie cyfrowe pomagające prowadzić uprawę precyzyjną. Jakie to korzyści wynikają z kontrolowania uprawy za pomocą tego systemu – o tym w wykładzie Marcina Włodarczyka. Zapraszamy na filmową relację z wykładu specjalisty.

 

Nad roślinami zamontowano moduły Philips GreenPower LED toplighting

Dlaczego warto uprawiać pomidory z doświetlaniem?

Webinarium poświęcone temu tematowi zorganizowały firmy Bayer (do którego należy marka De Ruiter) oraz Signify (d. Philips). Spotkanie prowadzili Anna Wojciechowska reprezentująca De Ruiter, oraz Michał Szymczak z Signify.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet