PODosłonami.pl

Cultilene2020_lipiec
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Wzorowi Ogrodnicy 2017 r.

W miniony weekend podczas XIX Dni Ogrodnika – Targów Międzynarodowych ogłoszono wyniki konkursu Wzorowy Ogrodnik, zorganizowanego przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa – Oddział w Kaliszu oraz Polski Związek Ogrodniczy. Była to już jedenasta edycja tego wydarzenia towarzyszącego targom. Finałowa gala odbyła się na dziedzińcu Zamku Czartoryskich w Gołuchowie.

Małgorzata i Marcin Głowaccy z Warszówka

Producenci roślin ozdobnych Małgorzata i Marcin Głowaccy z Warszówka zostali Wzorowymi Ogrodnikami 2017r.

W konkursie „Wzorowy Ogrodnik” uczestniczą gospodarstwa z całego kraju konkurujące w 6 kategoriach: warzywnictwo polowe, warzywnictwo pod osłonami, produkcja roślin ozdobnych pod osłonami, sadownictwo, szkółkarstwo oraz w kategorii specjalnej.

Wśród producentów warzyw pod osłonami zakwalifikowanych do finału konkursu znalazł się Marcin Bednarek z Grabowej w powiecie przysuskim, Wojciech Skowroński z Sułowa w powiecie milickim, Hubert Łakomiak z Blizanówka w powiecie kaliskim oraz Regina i Jarosław Zasuniowie (Gospodarstwo ogrodnicze „Jarko” z Białego Boru w powiecie grudziądzkim) i to właśnie oni zostali w tej kategorii wybrani Wzorowymi Ogrodnikami 2017.

W gronie producentów roślin ozdobnych pod osłonami w finale konkursu znaleźli się Tomasz Rossowski z miejscowości Smolec w powiecie wrocławskim, Maria i Wiesław Jańczakowie z Prokopowa w powiecie pleszewskim, Kamila i Hubert Rybarczykowie z Oszczeklina w powiecie kaliskim oraz Małgorzata i Marcin Głowaccy z Warszówka w powiecie starachowickim i tytuł Wzorowego Ogrodnika 2017 przypadł właśnie im.

W kategorii „Szkółkarstwo Roślin Ozdobnych” konkurowali Jan Ciepłucha i Anna Ciepłucha-Kowalska z Konstantynowa Łódzkiego w powiecie pabianickim, Piotr Konieczko z Gogolina w powiecie krapkowickim oraz Agnieszka Pelczar-Kałuzińska i Michał Kałuziński z miejscowości Boczki-Parcela w powicie zduńskowolskim. Główne wyróżnienie otrzymali Jan Ciepłucha oraz Anna Ciepłucha- Kowalska.

Wśród szkółkarzy roślin ozdobnych tytuł Wzorowego Ogrodnika otrzymał Jan Ciepłucha oraz Anna Ciepłucha- Kowalska, nagrodę odebrał reprezentujący tego producenta Krzysztof Kowalski

Wśród szkółkarzy roślin ozdobnych tytuł Wzorowego Ogrodnika otrzymał Jan Ciepłucha oraz Anna Ciepłucha- Kowalska, nagrodę odebrał reprezentujący tego producenta Krzysztof Kowalski

Zwycięzcą kategorii specjalnej została firma Vitroflora Grupa Producentów Sp. z o.o. z Trzęsacza w powiecie bydgoskim. Drugim kandydatem do tytułu Wzorowy Ogrodnik w tej kategorii był Piotr Giermaziak za rewitalizację ogrodu dworskiego w Godurowie w powiecie gostyńskim.

Zwycięzcą kategorii specjalnej został Tomasz Michalik, właściciel firmy Vitroflora Grupa Producentów Sp. z o.o. z Trzęsacza w powiecie bydgoskim.

Zwycięzcą kategorii została firma Vitroflora Grupa Producentów Sp. z o.o., zajmująca się produkcją sadzonek i siewek roślin ozdobnych, podczas uroczystości reprezentował ją Tomasz Michalik – prezes zarządu

Finalistom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

AIPH Conference_Sept. 2020

Konferencja AIPH: jak uzdrowić branżę roślin ozdobnych po kryzysie?

„Recovery from Crisis – the Future for Ornamentals” to tytuł konferencji, którą organizuje AIPH (International Association of Horticultural Producers), czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników, we współpracy z czasopismem branżowym FloraCulture International (FCI). Odbędzie się ona [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet