PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

XIII edycja Gardenii – Targi Poznańskie zbliżają się wielkimi krokami

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od Targów Gardenia odbywających się w Poznaniu. To właśnie to miejsce w dniach 21-23 lutego będzie szczególnie oblegane przez wszystkie osoby interesujące się tematyką m.in. roślin ozdobnych począwszy od drzew po rośliny doniczkowe, technologiami związanymi z aranżacją ogrodów i nowoczesnym asortymentem produkcji ogrodniczej.

Tradycyjnie na Targach Gardenia  nie zabraknie kiermaszu ogrodniczego podczas którego prezentowany będzie na stoiskach bogaty asortyment z sektora materiału roślinnego, narzędzi, sprzętu ogrodniczego, torfów i innych podłoży, akcesoriów do nawadniania czy elementów małej architektury. Będzie istniała możliwość zakupu różnych gatunków i odmian roślin ozdobnych i owocowych.

O tym w jakim kierunku podąża ogrodnicza branża wskazują długo wyczekiwane nowości, które zaprezentują się po raz pierwszy w Poznaniu. A o to wszystkie równoważne produkty, którym przyznano Złote Medale MTP Gardenia 2019:

 

 

Produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP GRAND PRIX GARDENIA 2019:

Na pasjonatów ogrodów będzie w trakcie imprezy czekać wiele atrakcji. Dla gości przewidziano możliwość uczestniczenia w warsztatach, pokazach oraz wykładach prowadzonych przez wybitnych specjalistów. Poniżej znajdują się główne wydarzenia podczas Gardenii.

Dobre rady od Marka Jezierskiego, Witolda Czuksanowa i Wojtka Wardeckiego
Wśród wielu bardzo inspirujących wydarzeń w czasie Targów GARDENIA na uwagę zasługują warsztaty z Markiem Jezierskim „Ogród marzeń tworzony z pasją”. Znany w naszym kraju specjalista opowie o nowościach roślinnych, uprawie roślin na balkonie i tarasie. Osoby doświadczone w temacie zieleni, jak te, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem, zwłaszcza dzieci, zapraszamy do udziału w kolejnej edycji „Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych”, które poprowadzi Witold Czuksanow. Bardzo ciekawie zapowiada się też spotkanie z Wojtkiem Wardeckim, który za pomocą specjalistycznych narzędzi pokaże, jak stworzyć las w żarówce.

Rośliny bliżej człowieka – zdobią, żywią, leczą

Rośliny mają zbawienny wpływ na życie człowieka. O ich dobroczynnym działaniu opowiedzą przedstawiciele Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy przygotowali bardzo szeroki program warsztatów i prelekcji. Uczestnicy Targów GARDENIA mogą liczyć m.in.: na porady sadownicze, inspiracje w zakresie projektowania ogrodów, wykłady na temat glonów w oczkach wodnych, doboru gatunków i odmian roślin sadowniczych, prelekcje w zakresie technicznych nowości w ogrodnictwie czy roślin drzewiastych w hortiterapii. Praktyczne umiejętności będą mogli również nabyć uczestnicy warsztatów. Doktor Piotr Czuchaj poprowadzi zajęcia z kokedamy, dr Jolanta Lisiecka zachęci do używania kolorowych warzyw w hortiterapii, a dr hab. Beata Borowiak-Sobkowiak, dr hab. Marek Bunalski i dr Paweł Sienkiewicz podpowiedzą, jak budować hotele dla owadów. Pomysły na zajęcia ogrodnicze w zakresie terapeutycznym przedstawi również Zielony Warsztat Grupa Hortiterapeutów: Joanna Kobus-Marczak, Agnieszka Romanowska-Pawłowska, Monika Tempłowicz, Marta Cywińska, Dominika Sieracka i Karolina Wenc.

Ogrody pokazowe budowane na żywo

Tradycyjnie Targom GARDENIA towarzyszyć będzie konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE. Wydarzenie to co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających, ponieważ najlepsza ogrodowa aranżacja powstaje na oczach publiczności. Ogrody pokazowe budowane będą w dniach 21-22 lutego, rozstrzygnięcie konkursu nastąpi trzeciego dnia Targów GARDENIA, 23 lutego. Zwycięzca wyłaniany będzie w drodze głosowania przez uczestników. Temat przewodnim tegorocznego konkursu jest „ZIELONE MARZENIE”. Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Wśród zielonych aranżacji będzie jeszcze królować jeden temat „ Ślub w ogrodzie”.

 Profesjonalny pokaz wiosennego cięcia róż

To premierowe wydarzenie towarzyszące Forum Architektów Krajobrazu skierowane jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją ogrodów, jak i amatorów ogrodnictwa. Na potrzeby pokazu z naturalnych warunków zostały wykopane dorosłe okazy różanych krzewów. Dzięki temu przedstawione zostaną różne rodzaje cięcia róż, zaczynając od rabatowych, a kończąc na różach historycznych i pnących. Pokaz poprowadzą przedstawiciele Szkółki Róż ROSARIUM.

Kiermasz ogrodniczy

Podczas Targów GARDENIA nie zabraknie również możliwości zakupu roślin i narzędzi. Pasjonatów kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadaczy drzew owocowych i krzewów ozdobnych zapraszamy do udziału w kiermaszu ogrodniczym. Wzorem ubiegłorocznym kiermasz dostarczy wiedzy także wiedzy z sektora nasion, traw i warzyw, narzędzi, sprzętu ogrodniczego, torfów
i podłoży czy akcesoriów do nawadniania.

Zielona aleja parkowa

Jak powinna wyglądać wzorcowa parkowa aleja? Które z drzew najlepiej się w niej sprawdzą? Jak ją zaaranżować? Czy ważniejsza jest jej rola estetyczna, a może  praktyczna? Odpowiedzi na to pytania będzie można znaleźć na Targach GARDENIA. Zielona aleja parkowa będzie nie tylko miejscem inspiracji, ale i odpoczynku.

 

Bilety na Targi GARDENIA można kupić on line na www.bilety.mtp.pl

Więcej informacji na temat Targów GARDENIA, cen biletów oraz programu wydarzeń znaleźć można na www.targigardenia.pl

Pierwiosnki z grupy Finish/Eblo F1

Kwiaty od ogrodników dla medyków

W czasie epidemii wszyscy jesteśmy coraz bardziej zmęczeni wprowadzonymi ograniczeniami, mającymi zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-COV-2. Zmiany w naszym życiu codziennym, głównie w swobodnym poruszaniu się, oraz ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej są bardzo uciążliwe. [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet