Zamknięty cykl wykorzystania tworzyw sztucznych, doniczki z recyklingu

PODosłonami.pl

AGROSIMEX
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Zamknięty cykl wykorzystania materiałów – Circular 360

Zamknięty cykl wykorzystania materiałów staje się standardem – takie rozwiązania wprowadzane są w firmie Pöppelmann TEKU®. Serie doniczek oferowanych przez tego producenta są obecnie dostępne we wszystkich modnych kolorach w wersji Circular-360, produkty te są wytwarzane z materiałów z recyklingu.

Doniczki we wszystkich kolorach, z materiałów z recyklingu

Firma wprowadziła w ostatnich latach serię doniczek z tworzyw pochodzących z recyklingu, w charakterystycznym niebieskim kolorze, od kórego wzięła się nazwą Pöppelmann blue®. Wykonywane se one w 100% z tworzyw PCR (post-consumer recycling), czyli z materiałów z odzysku, z żółtych pojemników czy worków na zużyte tworzywa sztuczne pochodzące z gospodarstw domowych itp. Po zakończeniu produkcji doniczki te także mogą być w 100% poddane recyklingowi – co zamyka cykl wykorzystania materiałów, dlatego serię tę określono nazwą Circular 360.

We wszystkich modnych kolorach

Produkty z tej serii mogą występować jednak również w innych kolorach. W przypadku wielu popularnych serii i rozmiarów doniczek konsumenci mogą wybierać produkty o barwach niebieskiej, szarej, beżowej (taupe), fioletowej, różowej, zielonej, lawendowej, czerwonej, białej, pomarańczowej i żółtej. Doniczki te mogą być produkowane z nadrukami. Podlegają one kilkukrotnej certyfikacji, poświadczającej, że są wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się w 100% do ponownego przetworzenia.

Firma Pöppelmann GmbH & Co. KG z siedzibą w Lohne w Dolnej Saksonii w Niemczech jest jednym liderów wśród wytwórców produktów z tworzyw sztucznych. Wytwarza produkty standardowe, a także opracowywane na zamówienie klientów. W 5 lokalizacjach zatrudnia 2500 pracowników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Konferencje TSW 2021 Online

Jeszcze miesiąc temu organizatorzy targów TSW byli przekonani, że imprezę tę będzie można zorganizować w tradycyjnej formule. Niestety z powodu nasilenia się epidemii covid-19 i związanych z tym restrykcji nie będzie to możliwe. Wszyscy [...]

FLORENSIS_Dianthus
ICL promocja Peters
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Top Plants
Bayer_Fitter_29cAdvertisement
Syngenta bratki
HortiWizja_najnowszy odcinek 36
HortiAdNet