PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Zapowiedź jubileuszowych Targów TSW

Już po raz dziesiąty! W dniach 15 i 16 stycznia 2020 roku odbędzie się kolejna edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. To jedna z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie środkowo-wschodniej. Impreza ta, która na przestrzeni lat przyciągnęła kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających, a rokrocznie gości kilkuset wystawców z kraju i z zagranicy, od samego początku służy wymianie poglądów i doświadczeń. To doskonała okazja do bezpośrednich spotkań pomiędzy wystawcami, a klientami. 

Nie bez kozery targi te określane są mianem targów owocnych spotkań

TSW od lat skutecznie wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu rynku. – Na targach, które mamy przyjemność organizować, spotkać można nie tylko wystawców z naszego kraju, ale także coraz więcej firm z zagranicy. I mowa nie tylko o rynku europejskim, ale także o światowym. Co więcej, targi zdobywają także popularność wśród odwiedzających z całego świata – mówi Jacek Kłudka, dyrektor targów TSW.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to nie tylko spotkania o czysto biznesowym charakterze. Ich istotną częścią są wydarzenia, które mają za zadanie zwiększać wiedzę rodzimych producentów. – Integralną częścią TSW są wykłady, panele dyskusyjne i konferencje. Takich wydarzeń, w ciągu dwóch dni targowych, odbywa się około sześćdziesiąt. I cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem zarówno odwiedzających, jak i wystawców. A to wszystko za sprawą doboru tematów i prelegentów, teoretyków i praktyków w dziedzinie sadownictwa i warzywnictwa: ekonomii, maszyn, chemii i wszystkiego, co z tymi tematami się wiąże. Każdy znajdzie coś, co go zainspiruje, zaciekawi.

Dyrektor targów TSW Jacek Kłudka podczas otwarcia IX edycji

Konferencje te można oglądać nie tylko bezpośrednio na targach, co czyni kilka tysięcy osób podczas każdej edycji targów, ale także w Internecie. – Dysponujemy innowacyjnymi technologiami, które pozwalają nam na transmitowanie tego, co dzieje się na scenie. Dzięki temu docieramy z wiedzą do wielu internautów, którzy z różnych przyczyn nie mogli dotrzeć na targi. To spore wyzwanie logistyczne, ale działa bez zarzutu – mówi Tomasz Viscardi, kierownik działu informatyki TSW.

Udział w TSW to także szansa na uzyskanie prestiżowych nagród branżowych. Najważniejszą z nich jest Nagroda im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. To wyróżnienie przyznawane jest produktom przeznaczonym do produkcji ogrodniczej cechujących się innowacyjnością. Jury, złożone z wybitnych i zasłużonych osób ogrodniczego świata nauki i praktyki, oceniać będzie przede wszystkim trzy aspekty: stopień innowacyjności technologicznej, korzyści dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa oraz rentowność przedsięwzięcia. Uhonorowana firma otrzyma nie tylko statuetkę, ale też nagrodę pieniężną oraz prawo do wykorzystywania wizerunku nagrody na wszelkich materiałach reklamowych i marketingowych. – Ta prestiżowa nagroda jest dla innowacyjnych przedsiębiorców czymś, czym można się pochwalić i z czego można być dumnym. A zdobyć można ją tylko podczas TSW! – informuje Jacek Kłudka.

Jedną z firm nagrodzonych decyzją kapituły konkursu Nagrody im. Prof. Szczepana S. Pieniążka podczas IX edycji targów była firma oświetleniowa Plantalux

Jak zapowiadają organizatorzy, należy pospieszyć się ze zgłaszaniem swego udziału w targach – sprzedano bowiem już połowę powierzchni wystawienniczej. Uruchomiono ponadto system rejestracji uczestnictwa online. Od kilku lat zaobserwowano coraz większe zainteresowanie udziałem w TSW przez firmy zagraniczne. W podwarszawskim Nadarzynie na powierzchni ponad 23 000 metrów kwadratowych odwiedzić będzie można kilkuset wystawców z Polski i całego świata.

Tegoroczne statystki tego wydarzenia przedstawiają się następująco: 386 wystawców; 14 735 odwiedzających; 2 dni; 60 wykładów.

Organizatorzy zachęcają do stałego obserwowania strony www.tsw.com.pl, na której pojawiać się będą zapowiedzi wydarzeń targowych, konferencji oraz nowości.

Truskawki z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski wyróżniają się pięknym wyglądem i doskonałym smakiem

Truskawki w tunelach

Producenci z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski z Lubelszczyzny uprawiają truskawki na powierzchni 4 ha. Ponad 1 ha stanowią uprawy wczesne, prowadzone w tunelach foliowych firmy Haygrove. Produkowane truskawki wyróżniają się wysoką, powtarzalną jakością oraz wyjątkowym smakiem. [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet