Yara od 11 01 2019
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Konferencja AIPH na temat zdrowia roślin organizowana online

Marzec 24 @ 12:00 - 18:00

Darmowy
Plant-Health Conference AIPH 2021

Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów-Ogrodników (AIPH) zaprasza osoby reprezentujące profesjonalną branżę roślin ozdobnych do udziału w wirtualnym wydarzeniu. Konferencja AIPH na temat zdrowia roślin nosi tytuł: „Współpraca na rzecz lepszej zdrowotności roślin”. Odbędzie się online 24 marca, jest bezpłatna dla zarejestrowanych uczestników.

W duchu Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020

Konferencja-webinarium organizowana jest przez AIPH we współpracy z komitetem odpowiedzialnym za Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin 2020 (IYPH 2020) oraz magazynem FloraCulture International (FCI). Skupi się na tym, jakie przedsięwzięcia podejmuje branża, aby stawić czoła zagrożeniom, którymi są szkodniki i choroby roślin ozdobnych.

Komentując potrzebę zorganizowania tego wydarzenia, Sekretarz Generalny AIPH Tim Briercliffe powiedział: „Każdy kraj ma własne regulacje dotyczące kontroli zdrowia roślin, ale w wielu przypadkach okazują się one niewystarczająco skuteczne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodników i patogenów, których dobitnym przykładem jest Xylella. W wielu państwach ogrodnicy i ich stowarzyszenia podjęli działania, aby zapewnić wdrażanie i przestrzeganie najlepszych praktyk oraz przywrócić zaufanie do łańcucha dostaw roślin i kwiatów, ponieważ dobra zdrowotność roślin ma decydujący wpływ na prosperity całej branży”.

Cele konferencji

  • Dzielenie się najlepszymi praktykami i konkretnymi doświadczeniami odnoszącymi się do inicjatyw branżowych, które zmniejszają zagrożenia dla zdrowia roślin.
  • Prezentacja badań nad inicjatywami dotyczącymi zdrowia roślin w różnych krajach.
  • Zwiększenie zainteresowania bardziej globalną współpracą dotyczącą zdrowia roślin.

Doświadczenia różnych krajów

Konferencję otworzy Ralf Lopian, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Wykonawczego IYPH 2020. Następnie prelegenci, reprezentujący branżę roślin ozdobnych przedstawią inicjatywy w zakresie zdrowia roślin podejmowane w różnych krajach. Wiele krajów wprowadziło specjalne procedury, certyfikację itp., a konferencja umożliwi przegląd tych przepisów i działań oraz porównanie ich, a co ważniejsze – może się przyczynić do szerszej współpracy międzynarodowej, która wzmocni branżę i zmniejszy przyszłe zagrożenia zdrowia roślin ozdobnych. AIPH przedstawi wyniki pierwszego międzynarodowego badania krajowych inicjatyw dotyczących zdrowotności roślin.

Adresaci konferencji

Konferencja AIPH na temat zdrowia roślin będzie interesująca dla ogrodników-producentów, hodowców, handlowców, sprzedawców detalicznych, stowarzyszeń, organizatorów wystaw, organów wprowadzających przepisy i kontrolujących oraz każdego innego, kto dba o zmniejszenie zagrożeń dla zdrowia roślin, które są przedmiotem obrotu.

Wydarzenie jest bezpłatne – aby w nim wziąć udział, należy się zarejestrować.

Szczegóły

Data:
Marzec 24
Czas:
12:00 - 18:00
Koszt:
Darmowy
Strona internetowa:
http://www.aiph.org/planthealthconference

Organizator

Aiph
Telefon:
+44 1235 776230
Email:
sg@aiph.org
Strona internetowa:
www.aiph.org