PODosłonami.pl
- To event minęło.
Targi GrootGroenPlus w Holandii
4 października 2023 @ 09:00 - 6 października 2023 @ 18:00
Wydarzenie Nawigacja
33. odsłona GrootGroenPlus, międzynarodowych targów dla profesjonalistów z zielonej branży, odbędzie się w dniach 4-6 października – w nowej lokalizacji, którą jest Business Centre Treeport (BCT) przy holendersko-belgijskim przejściu granicznym w miejscowości Hazeldonk k. Rijsbergenu, w gminie Zundert.
Business Centre Treeport – nowa lokalizacja targów
Szkółkarstwo w holenderskiej Brabancji Północnej i belgijskim Noorderkempen ma mocną pozycję i przyczynia się do rozwoju gospodarczego tych współpracujących ze sobą regionów. Kompleks BCT został zatem specjalnie zaprojektowany w pobliżu granicy Niderlandów i Belgii, przy autostradzie A16/E19, łączącej Rotterdam z Antwerpią (zjazd De Mosten).
Budowa i wyposażanie centrum, o łącznej powierzchni 62 ha, mają się zakończyć w ciągu najbliższych kilku lat. Będzie ono skupiać różne dziedziny, które dotyczą zielonej branży i przyczyniają się do rozwoju szkółkarstwa. Między innymi powstanie centrum wiedzy Rootz.
GrootGroenPlus 2023 – dotychczasowa formuła w nowych okolicznościach
Obiekt wystawowy GrootGroenPlus 2023 będzie zamontowany na czas trwania targów – przy głównej osi BCT (wejście – przy słupie w kształcie drzewa). Jest tam duża powierzchnia parkingowa i miejsce do prezentacji maszyn.
W namiotach wystawowych utrzymana zostanie dotychczasowa formuła tych targów – z trzema trasami, które tworzone są na zasadzie pętli i których przejście gwarantuje łatwe dotarcie do wszystkich wystawców. Nowością będzie to, że każda trasa będzie urządzona w osobnym obiekcie, które połączy wspólna centralna przestrzeń (tam znajdzie się m.in. restauracja).
Wystawcy – przede wszystkim rośliny, w szerokim asortymencie
Na GGP dominują uczestnicy z Holandii oraz Belgii. Nie zmieni się to w br. Edycja 2023 ma być jednak bardziej międzynarodowa niż poprzednie.
Na targach w rejonie Zundert w centrum uwagi zawsze znajdują się rośliny (zieleń). Organizatorzy twierdzą, że wyjątkowość GrootGroenPlus polega m.in. na tym, że targi te oferują pełen asortyment szkółkarski.
Nie zabraknie dostawców środków produkcji, które dotyczą nie tylko upraw szkółkarskich. W sumie zapowiedziano ponad 225 wystawców z kilku krajów.
Nowości i Green Grand Prix
Tradycyjnie na targach w Zundert odbędzie się konkurs nowości odmianowych zgłoszonych wcześniej do oceny, którą przeprowadza (i medale przyznaje) KVBC – Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze z Boskoop. Zgłoszenie danej odmiany do konkursu możliwe jest tylko raz, nawet jeśli zrobi ona karierę na rynku wbrew wynikom oceny KVBC.
Dlatego też w trakcie targów GrootGroenPlus przyznawane jest też Green Grand Prix – „Zielone Grand Prix”. Daje ono wystawcom możliwość ponownego promowania roślin, które już wcześniej (w ciągu ostatnich 10 lat) zostały – jako nowości – poddane ocenie KVBC. Mogą one trafić do konkursu o Green Grand Prix oraz zostać ponownie ocenione, z uwzględnieniem wyników uprawowych (podstawą punktacji będzie przede wszystkim ocena wzrostu i rozwoju roślin podczas uprawy). Jury Green Grand Prix przyjrzy może nagrodzić zgłoszenia certyfikatami A, B lub C.
Temat przewodni targów – „Dynamicznie i cyfrowo”
„Dynamicznie i cyfrowo” to temat przewodni tegorocznych targów GrootGroenPlus. Slogan ten nawiązuje do współczesnych przemian, które dotyczą także szkółkarskiej branży. Zwraca uwagę na konieczność dynamicznej pracy nad digitalizacją działalności – zarówno w sferze organizacji firmy oraz logistyki, jak i produkcji. Obecne czasy wymagają ogólnie „dynamicznej” postawy właścicieli i menedżerów gospodarstw, wypracowania przyszłościowej wizji.
Jednocześnie organizatorzy mają na myśli rozwój cyfrowych narzędzi komunikowania się wystawców z odbiorcami, który poszerza możliwości dotarcia z ofertą do kupujących.
Aplikacja targowa GrootGroenPlus oraz platforma Varb
W 2023 r. będzie można ponownie korzystać ze specjalnej aplikacji targowej, która została zaktualizowana. Oferuje nowy interaktywny układ z odniesieniami do wystawców i ich aktualnych stanów magazynowych.
Kontynuowana jest też współpraca GrootGroenPlus i platformy Varb (Varb.nl). Platforma (i-frame) może być połączona ze wszystkimi profilami wystawców, z bieżącą ofertą każdego uczestnika (w dwóch językach), wzbogaconą o zdjęcia – zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji targowej.
Ten cyfrowy bank towarów zostanie udostępniony na dwa tygodnie przed targami i pozostanie do dyspozycji kontrahentów jeszcze tydzień po GGP 2023, tak aby zainteresowani – ci, który odwiedzili targi i zwrócili uwagę na coś szczególnie ich interesującego – mieli możliwość ewentualnego, wirtualnego powrotu do oferty danego wystawcy. System jest dostępny na całym świecie. Nie trzeba się rejestrować, aby uzyskać do niego dostęp.
Jak zapewniają organizatorzy GGP, strona www, profile wystawców i aplikacja targowa GrootGroenPlus są dość często używane. Korzystających z tych narzędzi szczególnie interesują m.in. zdjęcia produktów.