Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

WARSZTATY NAUKOWE „Preparaty mikrobiologiczne w rolnictwie i ochronie środowiska”

maj 10 @ 09:00 - 16:00

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach naukowych pt. „Preparaty mikrobiologiczne w rolnictwie i ochronie środowiska”. Do udziału w warsztatach zapraszamy pracowników naukowych i doktorantów, przedstawicieli Ośrodków Doradztwa Rolniczego, urzędników administracji państwowej, pracowników sektora rolnego, rolników, przedstawicieli firm agrochemicznych, uczniów i studentów kierunków rolnictwo – ochrona środowiska oraz specjalistów reprezentujących różne dyscypliny i specjalności wiążące się z problematyką obrad.

Warsztaty naukowe odbędą się w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach w dniu 10 maja 2024 r. Niniejsze wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania naukowców i praktyków zajmujących się zagadnieniami dotyczącymi zastosowania w praktyce preparatów mikrobiologicznych, a także badaniami z obszarów związanych z ekologią mikroorganizmów, ochroną środowiska oraz rolnictwem i ogrodnictwem.

Warsztaty naukowe będą zorganizowane w ramach realizacji zadania 1.7 dotacji celowej MRiRW w 2024 r. pt. „Preparaty mikrobiologiczne” W ramach organizacji warsztatów zostaną przedstawione następujące zagadnienia:

  • Biologizacja rolnictwa – znaczenie mikroorganizmów w jakości gleb i plonowaniu roślin
  • Zastosowanie preparatów mikrobiologicznych w rolnictwie
  • Wprowadzanie do obrotu nawozów i środków wspomagających uprawę roślin oraz nawozowych produktów mikrobiologicznych
  • Komercjalizacja preparatów mikrobiologicznych
  • Rolnictwo regeneratywne w kontekście stosowania preparatów mikrobiologicznych.

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY

Udział w warsztatach obejmuje: uczestnictwo w spotkaniu, obiad, przerwę kawową, materiały. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

WAŻNE DATY

15.03.2024 – termin zgłoszenia udziału w warsztatach

29.03.2024 – termin przesłania streszczenia

10.05.2024 – warsztaty naukowe

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W KONFERENCJI Zgłoszenie udziału w warsztatach należy przesłać na adres sekretariatu (preparaty@iung.pulawy.pl) do dnia 15.03.2024 roku

 

Szczegóły

Data:
maj 10
Czas:
09:00 - 16:00

Organizator

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach
Email:
preparaty@iung.pulawy.pl

Miejsce

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa
ul. Czartoryskich 8
Puławy, 24-100 Polska
+ Google Map