Yara od 11 01 2019
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Targi GrootGroenPlus w Holandii

2 października 2019 @ 10:00 - 4 października 2019 @ 18:00

Targi GrootGroenPlus odbędą się w dniach 2-4 października 2019 r., jak zwykle w Zundert (Holandia). Jest to wydarzenie B2B z długą już historią – w tym roku organizowana jest 29. edycja imprezy, związanej z bogatymi tradycjami ważnego szkółkarskiego regionu na południu kraju tulipanów. Targi GrootGroenPlus skupiają się przede wszystkim na zieleni – drzewach i krzewach ozdobnych do dużych nasadzeń, ale pokazują także coraz ważniejsze w ogrodnictwie i architekturze krajobrazu byliny, a ponadto prezentują coraz więcej roślin i metod ich sprzedaży odnoszących się do handlu detalicznego. Jak podają organizatorzy, w targach weźmie udział ok. 300 wystawców z 7 krajów – głównie Holandii i Belgii, ale również z Niemiec, Francji, Włoch, Szwajcarii i Polski.

Coroczną atrakcją GGPlus jest konkurs nowości odmianowych, które zgłaszane są do oceny przeprowadzanej przez targowe jury – specjalistów z KVBC, czyli renomowanego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego z Boskoop.

Jedną z nowości GrootGroenPlus 2019 będzie pokazowy ogród sensoryczny stworzony przez Petera Vanlaerhovena i Pascala Matthijsena ze szkółki Lowgardens z Wernhout. Ogród ten, który ma oddziaływać na różne zmysły (typowymi odbiorcami tego typu założeń są niewidomi), będzie zbudowany ze roślin ze szkółki produkcyjnej. Uwzględni wrażliwość potencjalnych odbiorców na dotyk (faktura liści itp.), zapach (olejki eteryczne), dźwięk (głosy ptaków). Przedsięwzięcie ma m.in. zwrócić uwagę zarządzających publicznymi terenami zieleni czy służbą zdrowia na celowość zakładania takich ogrodów w miejscach, gdzie jest to pożądane i korzystne.

 

Szczegóły

Start:
2 października 2019 @ 10:00
Koniec:
4 października 2019 @ 18:00
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://grootgroenplus.nl/

Miejsce

GrootGroenPlus
PO Box 369
Zundert, 4880 AJ
+ Google Map