PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Zbliżają się targi IPM Essen 2020

Przyszłoroczna, 38. edycja najważniejszych targów sektora roślin ozdobnych na świecie, IPM w miejscowości Essen w Niemczech odbędzie się w dniach 28-31 stycznia. Krajem partnerskim w 2020 roku zostanie Francja. Myśl przewodnia targów będzie koncentrować się wokół „zielonego sektora”, w obliczu zmian klimatu oraz świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Archiwalne zdjęcie z targów IPM Essen 2019

Nowe trendy i kierunki…

…podczas IPM Essen będzie wyznaczać klimat i tzw. zrównoważony rozwój. Branża zostanie zaprezentowana kompleksowo: począwszy od lokalnych producentów i start-upów po globalnych liderów, wśród których są firmy hodowlane. Po raz kolejny wytyczą oni kierunki rozwoju i trendy na nadchodzący sezon ogrodniczy. Ponad 1500 wystawców z około 50 krajów przedstawi swoje innowacyjne produkty i usługi – od roślin (w tym nowości odmianowych), poprzez technikę i technologię aż po sprzedaż i florystykę.Wszystko to – w całkowicie zmodernizowanym centrum wystawienniczym Messe Essen.

Targi odpowiadają na potrzeby rynku i współgrają ze współczesnymi tendencjami dotyczącymi roślin. Jednym z trendów jest nowy wizerunek miast i styl życia mieszkańców, wzywający do tworzenia większej liczby terenów zieleni w przestrzeni publicznej. Rozwija się też tzw. ogrodnictwo miejskie, które przekłada się na rozwój upraw roślin na balkonach i dachach; promowane są rośliny sprzyjające pszczołom – modne są np. łąki kwietne wabiące owady.

Jak wskazują dane, w 2019 roku podczas IPM Essen zaprezentowano w sumie ponad 2,5 tys. produktów, głównie gatunków i odmian roślin.

Ciekawa aranżacja roślin ozdobnych z tegorocznych targów IPM Essen

Wspólnie dla miast

Aby zamierzone cele miały moc sprawczą, w ramach projektu transgranicznego „Zielone miasta dla zrównoważonej Europy” Związek Szkółkarzy Niemieckich zorganizuje podczas IPM ESSEN seminarium pt. „Organizowanie zrównoważonego rozwoju w gminie – raporty z planowania przestrzennego”. Europejskie Stowarzyszenie Szkółkarzy (ENA), które tradycyjnie spotyka się na tych targach, również będzie   dyskutowało o „zielonych” miastach. Coraz ekstremalniejsze warunki klimatyczne sprawiają, że nawet część rodzimych taksonów nie radzi sobie z nimi. W tym celu, w ramach przedsięwzięcia „Green City” planowane są podczas targów IPM Essen specjalne kampanie informacyjne dotyczące odporniejszych gatunków i odmian roślin do nasadzeń miejskich.

Rozwiązania dla prowadzących punkty sprzedaży

Praktyczne zalecenia dotyczące działań zwiększających sprzedaż detaliczną roślin zostaną przedstawione w hali 7. I tak, Discovery Center będzie to połączenie wystawy, obszaru komunikacji i miejsca działania think tanków, wspierających rozwiązania sprzedażowe myślą ekspercką. Produkty, które będą zapakowane w przyjazne dla środowiska materiały, mogą otrzymać wyróżnienie „Recycling Hero”.  Pokazane zostaną m.in. rośliny do wnętrz bardziej tolerancyjne na ciepło lub zimno oraz oczyszczające powietrze.

Wiele nowości będą mogli w innych sektorach targów znaleźć ogrodnicy – odmiany (roślin balkonowo-rabatowych, doniczkowych, bylin itd.), środki produkcji, technologie.

 

 

Właściciele firmy Lidia Horti-Logistic - od lewej Krzysztof, Lidia i Mirosław Gimlowie

Jubileusz 25-lecia firmy „Lidia”

Drodzy Państwo, już za kilka dni w kalendarzu pojawi się data dla nas szczególna. Dokładnie 1 lipca 2020 roku obchodzić będziemy 25-lecie istnienia firmy. Ten okrągły jubileusz skłania nas do refleksji, podsumowań i analizy osiągnięć [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet